Linia ZW wróci na starą trasę, ale…

Pruszków

Mamy dobrą informację dla mieszkańców pruszkowskich dzielnic Żbików i Bąki. Linia autobusowa ZW ponownie będzie kursować ul. Długą. Jednak na wprowadzenie zmian trzeba będzie poczekać.

Linia autobusowa ZW została uruchomiona w październiku ubiegłego roku. Początkowo kursy odbywały się ul. Długa, jednak po zakończeniu remontu ul. Warsztatowej autobusy zostały przeniesione na pierwotnie wytyczoną trasę. To spotkało się ze sporym sprzeciwem mieszkańców pruszkowskich dzielnic Żbików i Bąki, którzy zaczęli nawet zbierać podpisy pod petycją o przywrócenie starej trasy. 

Petycja okazała się jednak niepotrzebna bowiem władze Pruszkowa rozpoczęły rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego o możliwości powrotu autobusów na ul. Długą. W grudniu wiceprezydent Pruszkowa zapewniał, że autobusy na starej trasie będą kursować po Nowym Roku. Niestety uzgodnienia z ZTM się przedłużyły. – Linia ZW ponownie będzie kursować ul. Długą. Ale okazuje się, że to nie jedyna zmiana. Władze Piastowa również chcą zmienić trasę tego autobusu. ZTM natomiast chce skierować autobusy na ul. Długą wraz ze zmianą rozkładu jazdy na kolei – mówi nam Andrzej Kurzela. 

Z pytaniem o to kiedy autobusy linii ZW zaczną kursować po starej trasie zwróciliśmy się bezpośrednio do ZTM. – Planujemy zmianę trasy od 20 marca, czyli od nowego rozkładu kolejowego. Na terenie Pruszkowa linia pojedzie przez Długą i 3 Maja. Trasa na terenie Piastowa jest jeszcze uzgadniana – poinformował na Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.