Linia R2 już na trasie

Raszyn

Zgodnie z zapowiedziami raszyńskiego magistratu od 1 stycznia drogach pojawiły się autobusy obsługujące linię R2, która częściowo zastąpiła zlikwidowaną linię L23.

Komunikacyjna rewolucja w gminie Raszyn. Do tej pory głównym połączeniem gminy m.in. z Pruszkowem była linia L23 organizowana wspólnie z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego. Na początku listopada ubiegłego roku na ulicach Raszyna i okolic pojawiły się pojazdy obsługujące nową linię – R1. Z nowego połączenia korzystają mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa, Reguł, Michałowic czy Opaczy. Trasa, którą pojadą autobusy R1 to Osiedle Staszica w Pruszkowie, Jasna, Ołówkowa, Wojska Polskiego, Kościuszki, Hala Znicz, Piastów ul. Norwida, Reguły urząd gminy, cmentarz, Michałowice Topolowa, Spacerowa, Polna, Opacz Targowa, Raszyn Pruszkowska, Sportowa, Młyn, Warszawa Na Skraju, Stoicka, Szyszkowa, P+R Al. Krakowska.

Natomiast od 1 stycznia mieszkańcy gminy Raszyn mogą korzystać z nowego połączenia autobusowego, czyli linii R2. Trasa przejazdu przedstawia się następująco: Rybie -Raszyn -Puchały- Wypędy- Janki- Sękocin Nowy-Falenty Duże-Falenty – Falenty Nowe – Podolszyn Nowy. – Przewozy są realizowane zgodnie z następującymi założeniami: 12 kursów dziennie, pięć razy w tygodniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem przypadających w tym okresie dni ustawowo wolnych od pracy oraz 4 kursy w soboty, niedziele i święta – zaznacza raszyński magistrat.

Jak prezentują się ceny biletów za przejazd?
-bilet jednorazowy normalny w cenie nie wyższej niż -4,00 zł,
-bilet jednorazowy ulgowy w cenie nie wyższej niż-2,00 zł,
-bilet miesięczny normalny w cenie nie wyższej niż-80,00 zł,
-bilet miesięczny ulgowy w cenie nie wyższej niż-40,00 zł,
-przewóz bagażu i zwierząt na linii nie podlega opłacie.

Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie raszyn.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Linia R2 już na trasie”

 1. jpd pisze:

  Potrzebny autobus z Pruszkowa na Sokołowską! L23 było jedyną opcją…

 2. Dominik pisze:

  Linia L23 musi wrócić!!!

 3. Zly pisze:

  Widać że w urzędach pracuje sama durnota
  Chcemy ponownie wznowienia łono l23 którą jeździła przez sokołów do stacji PKP

 4. Niunio pisze:

  Radni PO z Raszyna zaPOmnieli o pracownikach dojeżdżających do Sokołowa. Jak zwykle w przypadku Partii Oszustów ludzie są nieważni.

 5. Dziekiwambezpracy pisze:

  Dziękuję, nie mam jak dojechać do pracy w Sokołowie. Chyba że mam jechać wcześniej jankobusem i marznąć godzinę na mrozie. Fajnie

 6. Greg pisze:

  A gdzie jest obiecany w kampanii autobus z Pruszkowa do Dw. Zachodniego Panie Prezydencie? Słuch o nim zaginął

 7. wjk pisze:

  Niestety dla osób nie posiadających własnego transportu, usunięto jedyne połączenie z budującymi się magazynami/biurami wzdłuż ul Sokołowskiej w Wypędach. Zainteresowani, może jakaś petycja?

 8. art84 pisze:

  Świetnie. A jak się teraz dostać z Pruszkowa PKP na Wypędy ul. Sokołowska? Linia L23 takie połączenie oferowała..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły