Linia B9 zmienia trasę przez… kanalizację

Brwinów

Rusza kolejny etap budowy kanalizacji w Owczarni. W związku z inwestycją, od 27 marca zamknięta zostanie ul. Władysława Łokietka, a trasa linii B9 będzie skrócona.

Sieć kanalizacyjna w Owczarni rozrasta się. W ubiegłym roku brwinowski urząd pozyskał ponad 1,1 mln zł na realizację inwestycji. Należy podkreślić, że może zostać ona częściowo umorzona, jednak gmina musi spełnić założony efekt ekologiczny. Pierwszy etap prac objął wykonanie prac w ulicach: Letniskowej, Gołębia, Leśnej, Milanowskiej, Piastowskiej, Jagiellońskiej, Słonecznej i Mieszka I.

Gmina przystępuje do kolejnej części prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w granicach pasów drogowych i zaprojektowaniem brakujących odgałęzień w ul. Władysława Łokietka. Należy zaznaczyć, że zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Najpierw prace będą prowadzone na odcinku od ul. Królowej Jadwigi do ul. Jagiellonki, następnie od ul. Królowej Bony do ul. Królowej Jadwigi. 

Budowa kanalizacji wiąże się z utrudnieniami. Mieszkańcy będą zmuszeni korzystać z objazdów. Szykują się również zmiany dla pasażerów linii B9. Trasa autobusu zostanie skrócona, będzie dojeżdżał do przystanku Owczarnia Żółwińska/Grodziska. Ale to nie jedyna zmiana. Na czas prac zlikwidowano przystanek Owczarnia A. Jagiellonki.

Należy dodać, że planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2017 roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.