Lidla w Komorowie nie będzie?

Michałowice

Wszystko wskazuje na to, że sklep Lidl jednak nie powstanie w Komorowie. Wojewoda Mazowiecki uchylił pozwolenie na budowę obiektu.

Wojewoda Mazowiecki pod koniec czerwca wydał decyzję uchylającą pozwolenie na budowę marketu Lidl w Komorowie. Tym samym zwrócił ją do ponownego rozpatrzenia w I instancji. Może się wydawać, że decyzja wojewody to jedynie odroczenie budowy w czasie. Zaszła, że sieć dyskontów może się odwołać w tej sprawie jeszcze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Warto jednak zaznaczyć, że dla działki, na której miał powstać dyskont oraz okolicy jest już obowiązujący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (gdy starosta wydawał pozwolenie MPZP jeszcze nie obowiązywał). Dokument co prawda zakłada, że na trzech działkach może powstać zabudowa usługowa. Jednak fragment terenu został wpisany do rejestru zabytków oraz wyznaczono teren zieleni urządzonej do wprowadzenia na działkach budowlanych.

– Dziękuję wszystkim, którzy wierzyli w tę sprawę i wierzyli we mnie. Za każdą godzinę spędzoną nad tym niełatwym tematem, każdą wymianę myśli, życzliwość i wsparcie. Za każdą zorganizowaną akcję i podjętą aktywność. Zrobiliśmy to! – napisała Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice na swoim profilu na Facebooku.

Wszystko wskazuje więc na to, że Lidl w Komorowie nie powstanie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Lidla w Komorowie nie będzie?”

 1. Dó da pisze:

  Komoraki wybierają Czaskoskiego i nie chcà niemieckiego Lidla? Dziwne. Już wiem. Po co Lidl w Komorowie skoro jest w Berlinie.

 2. Tolov pisze:

  Cwaniaczki z komorowa a do Pruszkowa to przyjeżdżają na zakupy najlepiej u kogoś po każdej ulewie wodę im pompuj a same wodę pompować

 3. Grabarz pisze:

  Zawistni mieszkańcy blokowisk nie mogą ścierpieć, że Komorów się postawił? Nie ma zakazu mieszkania w Komorowie, działek na sprzedaż jest pod dostatkiem. A gdzie podział się główny gardłujący @raz? Może teraz wygłosi jakieś ludowe mądrości? Biedronki w Pęcicach i na Komorowskiej w zupełności wystarczą. Miłośnikom Lidla polecam sklep na Sosnkowskiego w Ursusie. Gratulacje dla mieszkańców, radnych i pani wójt.

 4. nad pisze:

  Będzie Biedra

 5. nie jestem robotem pisze:

  A Komorowian w Pruszkowskim lidlu toże niet

 6. Pola pisze:

  Wieś pozostanie wsią! Brawo.

 7. Luis pisze:

  proponuję przenieść targowisko z Pruszkowa do Komorowe mniej więcej ten sam target.

 8. Słoik Iwan pisze:

  Lidl przeszkadza… Ale już do Pruszkowa w lidrze zakupy robić to pierwsze lecą badylarze a o parkowaniu już nie wspomnę 😜

 9. bum pisze:

  Komorow to, Komorow tamto. Szkoda, ze o cala gmine tak nie dbaja jak o brak widoku lidla przy powrocie do domu.

 10. Roberto pisze:

  Patrzcie. W Komorowie zablokowali budowę sklepu a w Pruszkowie przy parku powstanie blok niszcząc lokalną przyrodę. Nie pomogły żadne odwołania itp. Jednak w Michałowicach są lepsze władze.

 11. skowron pisze:

  szkoda dobre miejsce dla lidla

 12. Opol pisze:

  W końcu jakaś gmina w Polsce postawiła się zachodniej sieci supermarketów!!!. Piękne!!!

 13. er pisze:

  wyPAD2020

 14. Nick pisze:

  Żenada. Dlatego Trza już zmiany!

 15. Gość Niedzielny pisze:

  Tylko do Pruszkowa po zakupy nie przyjeżdżać!

 16. WolF pisze:

  Brawo Komorów!

 17. Anonim pisze:

  To może biedronkę!

 18. obserwator pisze:

  Zaraz, zaraz…A jak głosował Komorów???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły