Liceum Mickiewicza nabiera kształtów

Piastów

Rozbudowa Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza w Piastowie to sztandarowa inwestycja władz Piastowa. Nowy budynek powoli nabiera kształtów.

Plany związane z rozbudową piastowskiego liceum ogólnokształcącego pojawiły się wiele lat temu. Po licznych perypetiach inwestycje udało się doprowadzić do realizacji. Ekipy budowlane na terenie szkoły pojawiły się w maju i postępują w ekspresowym tempie.

Po zaledwie pięciu miesiącach udało się już wykonać wiele rzeczy. Gotowe są już konstrukcja żelbetowa hali sportowej. Konstrukcja stalowa dachu, stropy i ściany w obiekcie dydaktycznym i hali sportowej. W trakcie są prace związane z rozbudową budynku kotłowni, montażem okablowania instalacji elektrycznej oraz sieci zewnętrzne dla I i II etapu.

Inwestycja obejmuje budowę nowego budynku dydaktycznego, remont starego obiektu, budowę hali sportowej wraz z łącznikiem. Inwestycja ma się zakończyć w ciągu 19 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac, a to oznacza, że szkoła w nowej odsłonie będzie gotowa pod koniec przyszłego roku.

Budynek szkoły powstaje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Oznacza to, że prywatny podmiot (firma Warbud – zwycięzca przetargu) poniesie koszty związane z jej przeprowadzeniem, a przez kolejne 22 lata będzie pobierał za to wynagrodzenie z kasy miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Liceum Mickiewicza nabiera kształtów”

 1. Marko pisze:

  Coś robią zle nie robią zle zastanówcie się czego chcecie

 2. wizja przyszłości pisze:

  jak miasto stanie się niewypłacalne do Warbud-u to wykonawca przejmie cały ten obiekt razem z gruntem i LO się sprywatyzuje samoistnie, a burmistrz w nagrodę zostanie dyrektorem placówki oświatowej o charakterze teologicznej uczelni filii toruńskiej, jak to prosto można uwłaszczyć się na majątku miasta ……..

 3. obywatel kane pisze:

  LO w ogóle nie powinno by finansowane przez miasto tylko przez powiat. Ratusz zadluzyl nas na 20 lat, zaplacil dwa razy tyle ile warta jest rozbudowa, a w szystko to bez sensu, bo dzieci i tak wola jechac do lepszych szkol w Warszawie. Powiat mial racje, ze mamy za duzo szkol srednich i finansowanie tej budowy i utrzymywania niepotrzebnej nikomu placowki to razaca niegospodarnosc. Tymczasem w calym miescie dziurawe drogi i brud.

 4. Anonim pisze:

  Po co to wogule rozbudowywać szkoda kasy do roboty a nie wieczni studenci za kasę rodziców

 5. Igor pisze:

  Warbud się spieszy bo im wcześniej ukończy prace tym szybciej zacznie doić miasto i to będzie trwało aż do 2041 r. Stołeczna GW informowała, że Warbud otrzymał kredyt z Banku RK w wysokości 43,5 mln zł na realizację inwestycji, a miasto w sumie wypłaci ok. 81 mln zł do 2041 r., tak więc kto na tym zarabia, koszty publiczne a zyski prywatne. Genialność ekonomiczna władz miasta znakomita godna Nobla.

 6. denis pisze:

  Przez 22 lata miasto będzie musiało spłacać Warbud , czyli tak naprawdę kredyt plus jego obsługę która robi Warbud , do tego dochodzą nie jasne połączenia rodzinne w tle oraz brak możliwości inwestycyjnych prze najbliższe kilkanaście lat na zbędna inwestycje

 7. Piastun pisze:

  LO nabiera kształtów dzięki czemu dług miasta rośnie jak na drożdżach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły