Lewoskręt w al. Armii Krajowej już gotowy

Pruszków

Zakończyły się prace drogowe związane z wybudowaniem lewoskrętu z al. Armii Krajowej w ul. Andrzeja w Pruszkowie.

Wykonanie lewoskrętu wymagało poszerzenia jezdni al. Armii Krajowej, ale nie tylko. – Większość prac stanowiły roboty elektryczne związane z przebudową linii niskiego oraz średniego napięcia, które nie wpłynęły na utrudnienia w ruchu kołowym w al. Armii Krajowej oraz ul. Ks. Józefa i ul. Andrzeja. Na czas wykonania niezbędnych robót drogowych wprowadzony został ruch wahadłowy – informuje pruszkowskie starostwo.

Sam pomysł wyodrębnienia lewoskrętu w tym miejscu był podyktowany usprawnieniem przejazdu przez skrzyżowanie. Wystarczył jeden większy pojazd skręcający w ul. Andrzeja, by zablokował ruch na wprost, w kierunku Pęcic. Takie rozwiązanie tworzyło korki. Teraz ma wszystko się zmienić.

Co ważne, inwestycja została zakończona w terminie. Koszt prac wyniósł niewiele ponad 688 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Lewoskręt w al. Armii Krajowej już gotowy”

 1. gość pisze:

  Tak, piękny skręt w lewo. Tylko teraz, korki powstają w stronę centrum Pruszkowa… po godzinie 17 auta stają jeszcze przed szpitalem. Chyba coś poszło nie tak.

 2. Gosc pisze:

  Nic to nie rozwiąże, wiadukt sie nie nadaje. Zresztą jak i ten za Żbików.

 3. Zenek pisze:

  Już gotowy? Przecież prace trwały ze trzy miesiace. Skandal.

 4. Głos pisze:

  „niewiele ponad 688tyś” no tak to jest jak się wydaje nie swoje pieniądze… Prawie 70otyś na kilka metrów pasa i strzałki… Jest gdzieś w internecie wgląd w koszta tego jawnego wałka? Co z Wojska Polskiego, czy da radę w końcu zrobić i tam lewoskręt?

 5. Chris pisze:

  W założeniu pomysł był dobry, ale całość wygląda, jakby zaprojektował ją ośmiolatek.

 6. Krzysztof pisze:

  Boże, to tak drogo. Ja wybudowałem mały ale piękny dom za 650 000 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły