Leo Express zabierze polskich pasażerów do Pragi

Region

Czeski przewoźnik, który trzy lata temu zapowiadał uruchomienie połączeń do Pragi m.in. z Pruszkowa i Grodziska, uzyskał dostęp do polskich torów na trasie między stolicą Czech a granicą polsko-białoruską. Niestety, na trasie pociągów Leo Express nie ma miejscowości naszego regionu.

Pomysł, aby podróżować do Pragi bezpośrednio ze stacji w Pruszkowie i Grodzisku w 2017 r. wywołał duże poruszenie wśród naszych czytelników. Przeważały oczywiście opinie pozytywne, wiele osób snuło już plany weekendowych wyjazdów do stolicy Czech. Te marzenia przekreśliła decyzja samego przewoźnika, który wycofał wówczas swój wniosek o dostęp do polskich torów na trasie Warszawa Wschodnia – Praga. Złożył za to inny. I ten dokument doczekał się pozytywnego rozpatrzenia.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Leo Express otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na odcinku przebiegającym przez terytorium Polski dla trasy Praga – Terespol – granica państwa i w relacji powrotnej. Przewoźnik jest uprawniony do uruchomiania codziennie czterech par pociągów.

Składy w barwach Leo Express zatrzymają się na stacjach: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice Ligota, Katowice, Sosnowiec Główny, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Włoszczowa Północ, Opoczno Południe, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Łuków oraz Terespol. Dezycja obowiązuje do 10 grudnia 2024 r.

Choć na trasie zabrakło tak entuzjastycznie przyjętych trzy lata temu stacji w naszym regionie, to wieści dla osób wybierających się do Pragi i tak są dobre. Pociągi będą kursować przez cały tydzień. Wsiadając do jednego z nich o godz. 2.00 na stacjach Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia, do Pragi dojedziemy po godz. 9.00 rano. W drodze powrotnej możemy skorzystać z odjazdu z Pragi ok. godz. 16.00, aby o 23.30 wysiąść z pociągu w Warszawie.

Przewoźnik nie ujawnił jeszcze daty odjazdu pierwszego pociągu tej relacji.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Leo Express zabierze polskich pasażerów do Pragi”

 1. Ania pisze:

  Schetino do Pana dr w Tworkach !

 2. WPR pisze:

  Do Katowic bedziemy jezdzic na pociag ! Damy rade 🙂

 3. parzniewianin pisze:

  Jeszcze jedna menda na szynach będzie wyła syrenami przed przejazdem w Parzniwie.

 4. Schetino 🤑🤯🤡🤪 pisze:

  Zmień lekarza bo ten Cię oszukuje lewy podróżniku.

 5. Rado - WPR pisze:

  Super ! Bedzie mozna skoczyc na piwko do pięknej Pragi czeskiej. I pozaczepiac sliczne Czeszki !

 6. xD pisze:

  niedasie jak zawsze

 7. Podróżnik pisze:

  Znając życie ceny biletów będą zawrotne i taniej bedzie zaplanowac sobie wczesniej lot samolotem. Polska chora żeczywistość. Dobra zmiana i efekt 500+

 8. Pasażer pisze:

  Trochę lipa z pociągiem pierwotnym. Z Pragi odjeżdża za wcześnie bo o 16. Nie będzie można po południu zwiedzać. Z kolei w Warszawie będzie przed północą. Do Pruszkowa raczej nie będzie jak wrócić bo pociągi i tak są często opóźnione.

  • Armal pisze:

   Ale stękasz… Ostatnia WKDka z Warszawy odjeżdża o 0:30, masz godzinę zapasu. Co do cen, po to zjawia się konkurencja, żeby ceny biletów spadały.

   • Stefan pisze:

    Ależ bardzo dobrze, że będzie konkurencja. Najlepiej całe PKP wysłać w kosmos. Niemniej faktycznie godziny powrotu są mało atrakcyjne. Nieraz wracałem takim pociągiem o tej godzinie i często podróż ostatnią SKM/KM/WKD była największym problemem. Na tak długiej trasie opóźniania powyżej 1h są więcej niż pewne.

    • Stefan 🇩🇪 pisze:

     Stefan Ty jak Her tyfusek zamknął byś wszystko i pkp i lot po co mieć polskiego przewoźnika można niemieckiego niech żyje Donald 🇩🇪

     • Wiktor Wektor pisze:

      Teraz będziesz miał czeskiego przewoźnika lewaku pisowski oto tekturowe państwo. Drożyzna, podwyżki prądu, podatków i ZŁODZIEJE OFE towarzysza kaczora

     • lennox pisze:

      Który Donald ?

    • Anka pisze:

     Godziny powrotu do Stolicy są jak najbardziej atrakcyjne.
     Ten pociąg kursuje pomiędzy miastami, kogo obchodzi jak wrócisz na wieś ?

  • Zed pisze:

   Przyjazd i odjazd z Pragi są dostosowane do godzin doby hotelowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły