Lenka znów potrzebuje naszej pomocy!

Pruszków

Lenka, dwuletnia mieszkanka Pruszkowa, która dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca w ubiegłym roku przeszła skomplikowaną operację lewej nóżki, znów potrzebuje naszego wsparcia. Przed nią kolejny kosztowny zabieg. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na ten cel.

Pierwszą rundę walki o nóżkę dziewczynki udało się wygrać. W ubiegłym roku Lenka trafiła na stół operacyjny w Paley European Institute. Tam uratowano jej lewą nóżkę, mimo że polscy lekarze nie dawali na to właściwie żadnych szans. Wkrótce po zabiegu dziewczynka rozpoczęła trudną rehabilitację, a jesienią ubiegłego roku postawiła swój pierwszy samodzielny krok.

– Pierwsze kroki to ogromne szczęście, ale też wielka obawa. Bo nóżki Lenki podczas operacji zostały naprawione tylko częściowo. Jedna wciąż jest krótsza, a sprawność córeczki wciąż stoi pod znakiem zapytania. Musimy zdecydować się na drugą operację, tym razem wydłużenia nogi. To jedyna szansa na zabezpieczenie przyszłości Lenki – zaznaczają rodzice dziewczynki.

Operacja powinna odbyć się szybko. – Jeśli operacja nie odbędzie się w najbliższym czasie, dysproporcja będzie się pogłębiać, a Lenka nie będzie mogła już korzystać z podwyższanych bucików, które obecnie umożliwiają jej swobodne poruszanie. Lenka ich nie lubi, woli biegać boso, ale to z kolei może prowadzić do poważnych wad kręgosłupa i bioder, ich obciążanie każdego dnia może doprowadzić do tego, że mimo operacji Lenka wciąż będzie miała olbrzymie problemy z poruszaniem. Po przebyciu takiej drogi, rezygnacja z drugiej operacji, byłaby dla nas jak policzek… Bo to nie jest etap, na którym możemy zrezygnować – wyjaśniają rodzice.

Koszt drugiej operacji to prawie 250 tys zł. Ogromna kwota, ale czytelnicy WPR24.pl i mieszkańcy naszego regionu już nie raz pokazywali, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zbiórkę znajdziecie na portalu siepomaga.pl.

Na rzecz Lenki prowadzona jest też zbiórka nakrętek. Można je przynosić do pływalni Kapry, sklepu Merfolk przy ul. Kościuszki, pizzerii Pizza24 przy ul. Staszica. A w facebookowej grupie #Pruszkow dla Lenki znajdziecie licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie na operację dziewczynki.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Lenka znów potrzebuje naszej pomocy!”

 1. Kibic pisze:

  Do Fryzjera: twój wpis jest wyjątkowo żałosny tak jak tego ff.Chyba że krytykowanie osób chcących pomóc Lence cię podnieca? Ale i to jest słabym usprawiedliwieniem!

 2. Znicz Basket pisze:

  Trzeba pomagać!!! Ci co nie chcą niech tego nie robią i oby nie musieli w przyszłości o nią prosić.W imieniu MKS ZNICZ BASKET chciałbym poinformować,że 22.02.2020r na meczu o mistrzostwo 1 ligi z drużyną RAWLPLUG SOKÓŁ Łańcut zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na pomoc Lence.Początek meczu o godz.18.00.Zapraszamy na wspólne granie tego dnia dla Lenki!!! – Mirosław Krysztofik( V-ce Prezes Zarządu)

 3. Bolo pisze:

  Do ff
  Obyś nigdy nie potrzebował pomocy sam.

 4. Zorro pisze:

  Do ff.Życzę Ci tajemniczy ff abyś nigdy nie musiał prosić o pomoc!!! I mam prośbę.Zanim coś napiszesz to przemyśl dwa razy czy warto?

 5. ff pisze:

  Ile można pomagać?

 6. bez przesady pisze:

  Bez przesady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły