Kwiatek dla seniora

Pruszków

Seniorzy z powiatowego Dziennego Domu „Senior +”, który znajduje się przy Kraszewskiego 18, mogą cieszyć się z nowych nasadzeń w ogrodzie. Również Wy możecie pomóc w upiększeniu ogrodu.

Dzienny Dom „Senior+” znajduje się w wyremontowanym budynku przy ul. Kraszewskiego 18. Większość mieszkańców Pruszkowa i okolic kojarzy to miejsce z nazwą „Pod Bocianem”. W ubiegłym roku tworzenie ogrodu w tym miejscu zapoczątkował śp. Andrzej Zawadzki, znamy ogrodnik z Brwinowa.

Władze powiatu, które odpowiadają za dom seniora postanowiły kontynuować jego dzieło. Kilka dni temu ogród wzbogaciły nowe nasadzenia. Akcję wsparli, a nawet w niektórych przypadkach weszli w rolę ogrodników : Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie, Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Zdzisława Zielińska Wicestarosta Pruszkowski, Agnieszka Kuźmińska Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Grzegorz Kamiński Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Michał Landowski Sekretarz Powiatu Pruszkowskiego, Andrzej Kurzela Radny Powiatu Pruszkowskiego i Bogdan Urban Prezes Stowarzyszenia Socjus. – Dzienny Dom dla seniorów to miejsce bardzo potrzebne w naszym powiecie. Tym bardziej cieszy fakt, że powiat pruszkowski otrzymał 54 tys zł dofinansowania z budżetu Państwa na funkcjonowanie Dziennego Domu Senior+ w Pruszkowie w ramach Programu wieloletniego „SENIOR+” na lata 2015-2020 – podkreśla Krzysztof Rymuza starosta pruszkowski.

Niestety w ostatnim czasie z ogrodu przy domu seniora skradziono kilka roślin. Mimo to władze powiatu zdecydowały się na upiększenie ogrodu. Co więcej każdy z nas może zrobić niespodziankę seniorom i podarować im sadzonkę, która ozdobi ich ogródek! Jeśli macie ochotę pomóc upiększyć ogród seniorów skontaktujecie się z Justyną Florczak – 22 738 15 02 lub 574 816 845.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.