Kupujemy mniej w centrach handlowych

Region

Trwa zaskakujący spadek obrotów w centrach handlowych - informuje "Rzeczpospolita".

Już od kilku miesięcy Polacy zmniejszyli swoje zakupy w centrach handlowych. Jedną z przyczyn może być zmiana upodobań, co do miejsca dokonywania sprawunków. Choć raczej trudno uwierzyć, że przestaliśmy lubić galerie.

Inny, możliwy powód to ograniczenie wydatków w związku z ogólną drożyzną.

Dziwi jednak fakt, że malejące obroty centrów handlowych idą w przeciwnym kierunku niż cała koniunktura i przewidywany wzrost gospodarczy. Jedynie odzież i akcesoria sprzedają się dobrze, w pozostałych branżach jest już gorzej.

Słabe wyniki najemców od razu powodują kłopoty z płaceniem wysokich czynszów. Te są liczone w euro, więc dodatkowo zmieniają się co miesiąc, czasem na ich niekorzyść. Prognozy nie przewidują znaczącej poprawy sytuacji w handlu do końca roku.

W latach 2011 i 2012 mają u nas powstać kolejne galerie handlowe o całkowitej powierzchni 800 tys. mkw. – kończy „Rzeczpospolita”.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.