„Sąsiedzkie Granie” w Granicy

Granica

Za nami kolejna odsłona „Sąsiedzkiego Grania” w Gminie Michałowice. Okazję do wspólnego spędzenia czasu przy muzyce mieli tym razem mieszkańcy Granicy.

„Sąsiedzkie Granie” to ciekawy projekt cyklicznych spotkań na koncertach organizowanych w… przydomowych ogródkach. Celem spotkań jest miłe spędzenie czasu i poznanie najbliższych sąsiadów.

W minioną niedzielę „Sąsiedzkie Granie” odbyło się w Granicy. Mimo pogody, która zachęcała raczej do pozostanie w domu pod ciepłym kocem, frekwencja dopisała. – Mieliśmy zadaszoną scenę i miejsca dla widowni. Namioty ochraniały od zmoknięcia pyszne wypieki i przetwory, które przynieśli goście, a także dawały schronienie dla sporej grupy osób piekących kiełbaski przy ognisku. Najmniej deszcz przeszkadzał dzieciom, które pierwszy raz w historii „Sąsiedzkiego Grania” pojawiły się aż tak licznie. Super, że tyle młodych osób oswaja się zupełnie naturalnie z muzyką. Brawo dla rodziców, którzy machnęli ręką na potencjalne katary i przeziębienia, i zabrali ze sobą pociechy – zaznaczają Kasia Gizińska i Sebastian Grądalski, organizatorzy „Sąsiedzkiego Grania”.

Jak na „Granie” przystało, nie zabrakło również dobrej muzyki. O 19.30 na scenie pojawił się Teddy Jr. – W strugach nieprzeszkadzającego nikomu deszczu zaczarował i tworzył niezapomnianą atmosferę tego wydarzenia. Jedna osoba, a wydawać by się mogło, że aż trzy. Gitara, harmonijka, wokal i tzw. „stopa”. Wszyscy zgromadzeni pod sceną wystukiwali zupełnie mimowolnie rytm, a dzieci tańczyły. Ponad 100 osób pokazało, że nie ma złej pogody na muzykę, integrację i wspólną zabawę – podkreślają Kasia Gizińska i Sebastian Grądalski. – Bardzo, ale to bardzo dziękujemy gospodarzom – Magdzie Bronisz i Tomkowi Nagrabie oraz ich licznej rodzinie (babci, siostrze, dzieciom starszym i młodszym) – za udostępnienie tej niesamowitej przestrzeni na historyczny Sąsiedzki Open’er – dodają.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.