Przed nami Noc Bibliotek!

Region

Będzie to już 5. edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku odbędzie się ona 5 październikach, choć ze względów organizacyjnych (np. szkolne biblioteki) w wielu miejscach wydarzenie zorganizowane zostanie dzień wcześniej. Tegoroczne hasło to „Znajdźmy wspólny język”.

Z roku na rok akcja przybiera na sile. Do aktualnej edycji zgłosiło się niemal 1,7 tys. bibliotek! Jest to wielkie święto czytania, które w niekonwencjonalny sposób zachęca wszystkich do korzystania z księgozbiorów placówek. W bibliotekach w całej Polsce na czytelników będą czekać ciekawe wydarzenia. Również w naszym regionie będzie co robić w sobotnią noc.

Pruszków
Tak jak w ubiegłym roku w akcję włączyła się Książnica Pruszkowska. Podczas nadchodzącej edycji Nocy Bibliotek, w pruszkowskiej placówce odbędzie się jedyna w swoim rodzaju wymiana książek. Czas wydarzenia to 5 października w godzinach 18-22. Jak działają Książkowe Wymianki? Przynieś swoje książki, z którymi chcesz się rozstać i w zamian wybierz sobie tyle samo książek przyniesionych przez innych. – To uczta dla miłośników książek, ludzi zaczytanych dla których nie czytać, to jak nie żyć – zapowiada Książnica.

W programie również abolicja, czyli umorzenie kar czytelnikom (dla tych co przyjdą), projekcja filmu dla dzieci, gry i zabawy.

Piastów
Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie zaprasza od godz. 17 do 22. W tym czasie każdy z czytelników będzie mógł skorzystać z tymczasowej amnestii i oddać przetrzymane książki, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Odbędzie się również pokaz filmowy. Nie zabraknie dyskusji na temat tego, które książki nie pozwoliły nam zmrużyć oka, a które wręcz przeciwnie, nas uśpiły.

Nadarzyn
W piątek, 4 października Biblioteka Publiczna w Nadarzynie przygotowała atrakcje dla dzieci w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami. W programie odkrywanie możliwości zmysłów: rozpoznawanie dźwięków, ćwiczenie super-dotyku oraz złudzenia optyczne. Odbędzie się też spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Stachowicz-Gacek autorki serii „Supercepcja”, która opowie o pisarstwie dla dzieci i dorosłych oraz o swoich książkach.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18 w Oddziale dla Dzieci (wejście od strony ronda)

Grodzisk Maz.
Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim na tegoroczną Noc Bibliotek przygotowała spotkanie z Tanyą Valko, seans filmowy dla dzieci i młodzieży, natomiast w Oddziale dla dzieci można wziąć udział w planszowisku. Odbędzie się też miniturniej Fifa 20. Bibliotek będzie otwarta dla czytelników 5 października od godz. 19 do 20.

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Teligi Noc Bibliotek odbędzie się 4 października w godz. 18.45-23.00. Do udziału zaproszone są uczniowie klas 1-3, którzy muszą wcześniej zgłosić swój udział. Odbędzie się projekcja filmu, przygotowano teatrzyk cieni, czyli prezentacja znanych wierszyków i bajek dziecięcych przy pomocy własnoręcznie wykonanych postaci.

Więcej informacji oraz dokładny spis placówek znajdziecie tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.