„Makbet” w Salonie Poezji

Spotkanie

W kolejnej odsłonie cyklu Salon Poezji zaprezentowane zostanie jedno z najsłynniejszych dzieł literaury światowej, „Makbet” Williama Shakespeara.

W rolę Króla wcieli się jeden z najwybitniejszych polskich aktorów Jerzy Radziwiłowicz. Natomiast jako Lady Makbet wystąpi Aleksandra Justa, aktorka Teatru Narodowego. Muzyczną oprawę przygotują Katarzyna Łochowska (śpiew) i Marcin Mazurek (fortepian).

„Makbet” należy do najczęściej wystawianych i adaptowanych tragedii Williama Shakespeara. Sztuka została oparta na przekazach historycznych dotyczących króla szkockiego – Makbeta. W programie Salonu Poezji K40 zaprezentowany zostanie dialog pomiędzy Makbetem, a Lady Makbet – żoną, która miała na niego ogromny wpływ.

Spotkanie z poezją odbędzie się 22 września o godz. 12.00 w sali audytoryjnej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, przy ul. Bohaterów Warszawy 4. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz Ewa Telega, prezes Stowarzyszenia K40.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “„Makbet” w Salonie Poezji”

  1. romadur pisze:

    czy są jakieś wejściówki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły