Kulinarna promocja regionu

Region

„Smaki łączą regiony – festiwale smaków Pomorze – Mazowsze – Małopolska” – to nazwa projektu, który ma wypromować potrawy regionalne z obszaru działania współpracujących ze sobą organizacji.

W sumie aż pięć organizacji w tym Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” postanowiły wziąć udział w tym projekcie. Spośród zgłoszonych do projektu potraw wybranych zostanie kilka przepisów, potrawy przyrządzone według nich zostaną zaprezentowane na jarmarku Świętojańskim w Lockoronie.

Jednym z elementów projektu będzie przygotowanie ulotki o poszczególnych LGD i ich potrawach. To z kolei przyczyni się do promocji kuchni regionalnych i wymiany doświadczeń oraz aktywizacji lokalnych społeczności.

Członkowie LGD Ziemia Chełmońskiego zapraszają mieszkańców do włączenia się w projekt i zwracają się o pomoc w znalezieniu odpowiednich przepisów kulinarnych i przygotowaniu poszczególnych potraw. Projekty można zgłaszać osobiście w biurze organizacji przy ulicy Warszawskiej 24 w Żabiej Woli.

Kontakt: (46) 858 91 51, biuro@ziemiachelmonskiego.pl

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.