Które pomysły milanowskiego budżetu obywatelskiego trafiły do realizacji?

Milanówek

Zakończyło się głosowanie nad budżetem obywatelskim w Milanówku. W przyszłym roku zrealizowanych zostanie siedem pomysłów.

Milanowski urząd przeznaczył 480 tys. zł do rozdania w ramach budżetu obywatelskiego. Jeden projekt mógł kosztować najwięcej 1/3 tej kwoty, czyli 160 tys. zł. Mieszkańcy zgłosili 20 pomysłów, z czego 13 przeszło weryfikację formalną. Głosowanie na najlepsze projekty rozpoczęło się 31 października, a zakończyło 8 listopada. Głosy podliczono. Teraz wiemy, które pomysły zostaną zrealizowane.

Najwięcej głosów zdobył projekt nr 7 warty 160 tys. zł – zakup lekkiego samochodu ratunkowo-gaśniczego dla OSP w Milanówku. Poparło go ponad 1,1 tys. mieszkańców. Na drugim miejscu uplasował się zakup wyposażenia dla OSP: pralnico-suszarki, kamery termowizyjnej, kompresora, latarki, hełmów, umundurowania specjalnego, drabiny nasadkowej i parawanu. Oddano 958 głosów. Koszt to 160 tys. zł. Trzecim wybranym projektem jest zakup szafek na książki dla uczniów, które pojawią się w szkole podstawowej nr 3 przy ul. Żabie Oczko 1. „Za” zagłosowało 506 mieszkańców. Wartość to ok. 80 tys. zł.

Zrealizowane zostaną również cztery inne, mniejsze projekty, mimo że nie zyskały największej liczby głosów. To dlatego, gdyż ich łączna kwota mieści się jeszcze w puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski. Natomiast pozostałe pomysły były zbyt drogie, bowiem za jeden trzeba byłoby zapłacić 160 tys. zł, co przekroczyłoby budżet.

I tak powstanie jeszcze wiata rowerowa przy ul. Krakowskiej (przy przejściu podziemnym), będzie poprawione bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Okólnej, Krzywej i Piłsudskiego (wygrodzenie chodników, namalowanie „zebry” i montaż „kocich oczek”), ponadto w Parku Zielonych Dołek pojawią się leżaki i hamaki, a na użytku ekologicznym „Łęgi na skraju” stanie tzw. kaczkomat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Które pomysły milanowskiego budżetu obywatelskiego trafiły do realizacji?”

  1. Henryk IV pisze:

    Budżety obywatelskie to marnowanie pieniędzy i rozmywanie odpowiedzialności. „Wygrywa” najlepiej wypromowany – wybraliście sobie to macie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły