Kto obsłuży linię L12 w Piastowie?

Region

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na obsługę komunikacyjną lokalnej linii dowozowej w Piastowie, która zostanie uruchomiona 1 października br. Oferty można składać do 22 września.

Wybrany przewoźnik będzie obsługiwał linię 10-metrowymi autobusami, wyposażonymi w kasowniki ZTM i spełniającymi normy ekologiczne Euro II.

Głównym kryterium wyboru będzie cena za wozokilometr. Przewidziane w umowie przewozy będą wykonywane od 1 października do 31 grudnia bieżącego roku na trasie:
Ogińskiego (Piastów) – Toruńska – al. Krakowska – Warszawska – al. Wojska Polskiego – 11 Listopada – Dworcowa – Sienkiewicza – Orzeszkowej – Os. Harcerska (Piastów).
Oferty zostaną otwarte 22 września, o godzinie 10.00.

Linia L12 w Piastowie umożliwi szybki dojazd do przystanku kolejowego  PKP. Autobusy będą kursowały tylko w dni robocze, z częstotliwością co około 15 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza szczytem.

W pojazdach będą honorowane bilety ZTM ważne w 2. strefie (90-dniowe, 30-dniowe – z wyłączeniem biletów na jedną linię, a także dobowe, 3-dniowe, 7-dniowe, 14-dniowe oraz bilety seniora). W liniach oznaczonych literą L są honorowane wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych (ulga 50 proc.) i bezpłatnych, zgodnie z zasadami obowiązującymi w lokalnym transporcie zbiorowym, organizowanym przez ZTM.

Bilety jednorazowe będzie emitował również przewoźnik wyłoniony w przetargu na podstawie taryfy uchwalonej przez władze gminy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.