Kto zaprojektuje ścieżkę na Pruszkowskiej?

Raszyn

Problem z wyłonieniem wykonawcy tras rowerowych w ul. Pruszkowskiej w Raszynie. Gmina ogłosiła kolejny przetarg.

Miało być szybko, sprawnie i przyjemnie, ale tak nie jest. Raszyński urząd dokonał podziału zadania na cztery części i w czerwcu ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę tras rowerowych. W trzech przypadkach (Al. Krakowska i ul. Nadrzeczna, ul. Stadionowa, Raszyńska i Warszawska oraz ul. Warszawska, Górna i Złotych Łanów) udało się wyłonić wykonawcę.  Co do Pruszkowskiej, ogłoszono kolejny przetarg. – Z uwagi na błędy formalne ponowiliśmy postępowanie. Nie ma z tym żadnego problemu. Chodzi o wykonanie najkrótszej ścieżki – mówił nam w lipcu Andrzej Zaręba, wójt Raszyna.

W wyznaczonym terminie do urzędu wpłynęła jedna oferta na budowę ścieżki w ul. Pruszkowskiej. Problem w tym, że zaproponowana kwota przekraczała tę, która gmina zarezerwowała na wykonanie zadania. Różnica była znacząca. Urząd na sfinansowanie zadania przygotował ponad 350 tys. zł, zaś przedstawiona oferta wyniosła aż 590 tys. zł.

Na Pruszkowskiej ma pojawić się ponad 800-metrowy ciąg rowerowy. Zadanie powinno zostać wykonane do końca maja 2018 roku. Początek drogi do realizacji inwestycji, nie należy do najłatwiejszych. Może do trzech razy sztuka? W Raszynie bardzo na to liczą. Na oferty potencjalnych wykonawców gmina czeka do 16 sierpnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.