Kto zajmie się konserwacją dróg?

Pruszków

Irytujemy się, gdy wpadamy w kolejną dziurę w drodze lub idziemy pełnym nierówności chodnikiem. To usterki, które można usunąć. Kto ma się tym zająć? Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg, w którym szuka firmy gotowej podjąć się bieżącej konserwacji dróg na terenie miasta.

Stan dróg to temat rzeka. Mieszkańcy często narzekają na ich stan i domagają się remontów. Czasami problem może rozwiązać załatanie dziury bądź wymiana fragmentu ciągu pieszego. Miasto szuka wykonawcy remontów nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów. – Umowa z dotychczasową firmą dobiega końca, dlatego ogłosiliśmy przetarg. Szukamy wykonawcy podobnych prac na kolejny rok – mówi Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta w Pruszkowie.

W przypadku konieczności przeprowadzenia drobnych remontów miasto nie będzie musiało w pocie czoła szukać wykonawcy. Przez rok ma zagwarantowany spokój. Wystarczy powiadomić firmę o problemach i ta, w związku z zawartą umową, zajmie się sprawą. – Chodzi o wykonywanie niewielkich remontów, czyli łatanie dziur w drodze, wymianę płyt chodnikowych czy też podsypywanie kruszywa na drodze gruntowej – wyjaśnia Korach.

Warto dodać, że wykonawca musi posiadać specjalistyczny sprzęt. Chodzi m.in. o równiarkę i walec stalowo-gumowy. Pruszkowski magistrat na oferty potencjalnych wykonawców czeka do 30 czerwca. Po tym terminie wybierze najlepszą zgodnie z przyjętymi kryteriami, na które składają się cena i okres gwarancji. Umowa z wykonawcą będzie obowiązywała do 15 lipca 2017 roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.