Kto wyposaży przychodnię „Piastun”?

Piastów

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie sprzętu medycznego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Piastun”.

Postępowanie przetargowe podzielono na pięć części. Pierwsza dotyczy zakupu cyfrowego aparatu RTG wraz z systemem archiwizacji obrazów RIP/PACS/WEB. Jedyną ofertę złożyła firma Synektik S.A. Wynosi ona ponad 1,2 mln zł. Miasto zamierzało przeznaczyć tutaj niecały 1,1 mln zł, jednak zdecydowano się dołożyć brakującą, niewielką kwotę.

Kolejna część dotyczy przyrządów endoskopowych. Dokładnie mowa o zestawie artroskopowym do chirurgi mało inwazyjnej z wyposażeniem narzędziowym oraz zestawie endoskopowym do wykonywania gastroskopii oraz kolonoskopii, dwóch myjni do endoskopów oraz szafy do ich przechowywania. Tu również została złożona jedna oferta. Firma Endoelektronik zaproponowała kwotę ponad 1,7 mln zł. I jest to nieco niższa suma niż urząd planował wydać.

Trzecia z kolei część przetargu zawiera zapisy o wyposażeniu bloku operacyjnego, czyli aparat do znieczuleń, kolumna chirurgiczna, anestezjologiczna, stół operacyjny do zabiegów ortopedycznych. Wybrano ofertę firmy Solve Medical Sp. z o.o. o wartości 900 tys. zł.

Kolejnym elementem do realizacji jest zakup urządzeń kardiologicznych. Obejmuje między innymi dostawę rejestratora umożliwiającego monitoring ciśnienia krwi do 51 godzin, holtera – czyli systemu długotrwałego monitorowania do 7 dni, kardiomonitora, defibrylatora i respiratora. Wygrała tu firma RBM System S.C. z propozycją 400 tys. zł.

Ostatnia część dotyczy urządzeń rehabilitacyjnych – aparatu do laseroterapii i skanera punktowego w jednym, aparatu do ultradźwięków, elektroterapii i magnetoterapii, urządzenia do kinezyterapii, zestawu urządzeń do rehabilitacji kardiologicznej (cztery rowery, rower poziomy, bieżnia itd.). Tutaj urząd również zdecydował się o dołożeniu brakującej kwoty. W tym przypadku to dodatkowe 170 tys. zł. Jedyna złożona oferta przez BTL Polska Sp. z o.o. wynosi 405 tys. zł, a budżet na tę część wynosił 234 tys. zł.

Według dokumentacji przetargowej każda z części przetargu ma zostać zrealizowana w trzy miesiące od daty zawarcia umowy, ale nie później niż do końca listopada tego roku.

Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Kto wyposaży przychodnię „Piastun”?”

 1. Wiktor pisze:

  SzOK!!!
  Coś dziwnego… gminy kupują wyposażenie do przychodni?
  Ok oj…coś tu…
  Ja bym się temu skrupulatnie przyjrzał…😎

 2. Wiktor pisze:

  SzOK!!!
  To gminy kupują wyposażenie do przychodni?
  Coś tu…
  Ja bym się temu skrupulatnie przyjrzał…😎

 3. Kamila pisze:

  To gminy wyposażają przychodnie na swoim terenie?
  MATKO! To takie…nie jasne…
  Ach…to Piastów, to wszystko jasne😎

 4. ToTylkoJa pisze:

  O ile dobrze pamiętam burmistrz Piastowa mówił w że część wyposażenia jest już zakupiona, w tym aparat RTG. Czy Miasto będzie miało wpływ na zatrudnienie i zwalnianie lekarzy którzy notorycznie się spóźniają, wychodzą wcześniej i traktują pacjentów jak szarańczę, która przeszkadza im w liczeniu pieniędzy?

 5. MisiaA pisze:

  a skąd wezmą lekarzy?

 6. Grabarz pisze:

  W całym cywilizowanym świecie placówki medyczne stopniowo rezygnują z aparatów RTG na rzecz USG jako mniej inwazyjnych i bezpieczniejszych dla zdrowia. To tak, jakby postawić nową elektrownię na węgiel brunatny mając do dyspozycji odnawialne źródła energii. Proponuję zainwestować w zakład medycyny sądowej i rozpisać przetarg na krematoria. Żaden szanujący się specjalista nie przyjdzie tam pracować za urągające godności ochłapy.

 7. Wilku frasobliwy pisze:

  Jam jest wilku gamon. W pupie byłem i kupę widziałem ale mundrosci będę pisał. Co mi szkodzi. Wszak jam urzędnik i płacą mi na godzinę!

 8. Wilku frasobliwy pisze:

  A co na to wilku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły