Kto wybuduje pruszkowskie lodowisko?

Pruszków

Pruszkowski urząd miasta ponownie ogłosił przetarg na na dostawę, montaż i obsługę miejskiego lodowiska w nadchodzącym sezonie. W pierwszym postępowaniu nie zgłosiła się ani jedna firma.

W tym roku ślizgawka ma pojawić się w zupełnie nowym miejscu. Tafla zostanie rozstawiona na górnym parkingu centrum handlowego Nowa Stacja przy ul. Sienkiewicza. – Część kosztów związanych z lodowiskiem zostanie pokryta przez centrum handlowe. Dzięki temu na mieszkańców czekać będzie więcej atrakcji i zupełnie nowa jakość – zaznacza Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Warunkiem powodzenia tego przedsięwzięcia jest jednak pomyślne rozstrzygnięcie przetargu na dostawę, montaż i obsługę lodowiska. Pierwsze postępowanie urząd miasta unieważnił. W przepisowym terminie, czyli do 14 listopada nie pojawiła się żadna oferta. Procedurę rozpoczęto więc od nowa. Oferenci mają czas do 25 listopada na składanie swoich propozycji.

Jak będzie wyglądało w tym sezonie pruszkowskie lodowisko? Tafla o powierzchni prawie 600 m. kw (20×29 metrów) ma umożliwiać łyżwiarzom płynną jazdę jak na rzeczywistym lodzie. Do tego oczywiście pojawi się niezbędne zaplecze techniczne, bandy oraz wypożyczalnia sprzętu. Wybrana firma dostarczy 150 kompletów łyżew, 50 kasków i 8 „pingwinków” do nauki jazdy.

Korzystanie z lodowiska, tak jak w poprzednich latach będzie bezpłatne. Koszt wypożyczenia sprzętu nie jest na razie znany, ale jak usłyszeliśmy w urzędzie miasta, nie będzie to kwota znacznie odbiegająca od stawki z poprzednich lat. W ubiegłym roku było to 6 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Kto wybuduje pruszkowskie lodowisko?”

 1. Anonim pisze:

  to woskowana tafla na dachu centrum handlowego?
  Czyli może ktoś coś kupi przy okazji, a i prądu na agregaty nie trzeba… jak tu oszczędzić i jeszcze zarobić :/
  Biznes klasa ci nasi samorządowcy, nie ma co

 2. Anonim pisze:

  Te wszystkie komentarze to obraz naszego społeczeństwa… Jak trudno ludziom dogodzić… W każdym przedsięwzięciu doszukuje się układów itp. Ludzie Kochani!!! Nudne życie macie albo mierzycie innych swoją miarą… Tylko współczuć…

 3. paca pisze:

  Widać że działania na styku władzy lokalnej i dużych inwestorów to żywioł młodego Sipiery.

 4. Ridrick pisze:

  Niech sipiery łapią za wiadra może ogarnąć.

 5. Głos pisze:

  Durny ogłupiony narodzie, podzielony na PO-PiS… Nawet lodowisko upolityczniacie…

 6. Gość pisze:

  Dziekuje bardzo za plastikowe lodowisko z latarnia na srodku….

 7. Arek Gębicz pisze:

  Prostując informacje zawarte w artykule wpr24:
  1. „dzięki temu na mieszkańców czekać będzie (…) zupełnie nowa jakość – zaznacza Konrad Sipiera.” O jakości lodowisk wykonanych z tworzyw sztucznych jest mnóstwo opinii… negatywnych. Pierwsze dwa linki z brzegu:
  a) http://forum.gazeta.pl/forum/w,66,73556817,73556817,Caloroczne_sztuczne_lodowisko_czy_ktos_juz_jezdzil.html
  b) http://extraswiecie.pl/wiadomosc/lyzwy-na-nogi-i-jazda-na-lod-jakie-wrazenia-zobaczcie-zdjecia-z-lodowiska-w-amfiteatrze
  2. „Tafla o powierzchni prawie 600 m. kw (20×29 metrów) ma umożliwiać łyżwiarzom płynną jazdę jak na rzeczywistym lodzie.” O różnicach w jeździe „jak na rzeczywistym lodzie” było w pkt. 1. Wypada dodać uwagę, że z tafli plastikowego „lodu”, będzie wystawać latarnia, aby jazda była płynniejsza…
  3. „Wybrana firma dostarczy 150 kompletów łyżew.” W pytaniach do poprzedniego przetargu, jeden z potencjalnych oferentów słusznie zauważył, że lodowisko o powierzchni ok. 600m2 może przyjąć w jednym czasie maksymalnie 60-80 osób. W związku z tą uwagą zmieniono wtedy draft umowy. A w nowym przetargu w drafcie umowy znowu jest 150 par i Zastępca Prezydenta chwali się tą wartością w wywiadzie…

 8. Gosc pisze:

  A co z zadaszeniem?

 9. sceptyk pisze:

  Gdyby całość wyłożyła Nowa Stacja – to OK. Ale teraz mam pytanie: O ile więcej zapłaci miasto za utrzymanie lodowiska w tej lokalizacji zamiast jednej z dotychczasowych? Bo, ze więcej, to pewne. A wkład Nowej Stacji? Żaden. Lodowisko zajmie parking, który zima trzeba by utrzymać: odśnieżyć, odlodzić a i tak klienci wolą zimą parking kryty. Myślałem, że to uczciwa reklama Nowej Stacji, a to raczej dil. Szkoda.

 10. Rado pisze:

  Trybune krytą od Utraty na Zniczu budujcie a nie durne lodowisko !

 11. Pruszkowianka pisze:

  Czemu tak się upieracie ? Niech będzie przy DWÓJCE!!! Na pewno znajdzie się wtedy chętny na ogarnięcie lodowiska.

 12. Zez pisze:

  Plastikowe lodowisko jakość PiS u. Łyżwy trzeba ostrzyc po każdej jeździe (w specyfikacji producenta jest tak napisane że po ok 30 min jazdy łyżwy do ostrzenia) do wglądu na stronie UM PRUSZKÓW więc „mieliśmy kiedyś fajne lodowisko” ale nadeszła DOBRA ZMIANA i wracamy do socjalistycznego ustroju i wszystko jest prowizorycznie ale tak zdecydował odlam społeczenstwa które zostało kupione za kasę i ciemny lud to kupił. A i jeszcze proszę zobaczyć z jakich funduszy będzie finansowana tak zwana 13 emerytura (A to tylko się tak nazywa bo to jest tylko dodatek do emerytury nie 13) w przyszłym roku będzie finansowana z tak zwanego funduszu solidarnosciowego który miał być przeznaczony dla niepełnosprawnych ale widać że prezesowi kasą się kończy to trzeba zabrać innym ale co tam ciemny lud to kupił. Nasz v ce prezydent do ma „łeb do inwestycji” i tak jak Pan prezydent „długopis” Duda wszystko podpisuje to i nasz prezydent Makuch też to zatwierdza ja v ce Sipiera z PiS u nakazał

  • okulista pisze:

   A co na temat?

   • Zez pisze:

    Czytaj że zrozumieniem na temat lodowiska masz pełną informację a jeszcze jest jak zundzi PiS.

    • Zed pisze:

     13 emerytura a lodowisko w Pruszkowie. „Widzę potencjał” na artykuł w GW i setkę w TVN. Ośmieszajcie się dalej hihihihi

     • R14 pisze:

      Dalej oglądaj TV PiS a tam tylko mówią prawdę. A i jeszcze daj ofiarę na Rydzka złodzieja a łon cię roskszeszy i uklękni przed umilowanym Macierewiczem (specu od bumb) A i jeszcze daj du…y biskupowi lub kardynałówi no chyba że masz rozstępy….. i weź kremik na poślizg….

     • Zed pisze:

      @R4 a Ty sugerujesz tym komentarzem, że oglądasz wszystkie telewizje hihihihi Ośmieszajcie się dalej

  • Kamieni Kupa pisze:

   Nie trzeba było chlać u Sowy i chlapać jęzorami to by „dobrej zmiany” nie było…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły