Kto wybuduje parking?

Piastów

W Piastowie przy ul. Hallera ma powstać parking „Parkuj i Jedź”. Piastowscy włodarze poznali już oferty firm, a dokładniej jednej firmy zainteresowanej realizacją zadania.

Parking w formule „Parkuj i Jedź”ma powstać przy ul. Hallera. Znajdzie się tu miejsca dla 50 samochodów i 20 rowerów. Nowy parking ma być uzupełnieniem tego, który funkcjonuje już dziś a znajduje się przy torach kolejowych przy ciągu ulic Poniatowskiego – Hallera.

Gdzie zostaną zlokalizowane nowe miejsca postojowe? Wyznaczono je wzdłuż ul. Hallera na odcinku od ul. Warszawskiej do Lwowskiej. Dla mieszańców to niewielka zmiana bowiem samochody już dziś parkują tu w ten sposób. Zwłaszcza w dni targowe. Jednak miejsca postojowe będą tu prostopadłe do jezdni(dziś kierowcy parkują tu równolegle do chodnika). Co więcej dopuszczone będzie również parkowanie na… chodnikach. Warto jednak dodać, że w ramach inwestycji chodniki zostaną przebudowane. Rowery natomiast będzie można zostawiać w wiacie, która zostanie zlokalizowana przy skrzyżowaniu z ul. Lwowską.

Piastowski magistrat poznał już oferty firm zainteresowanych realizacją inwestycji. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – Bud Bruk z Pruszkowa. Cena jaką zaoferowała to 1,6 mln zł. I tu pojawił się problem, bowiem piastowski magistrat na budowę parkingu chce wydać 900 tys. zł. Wiele wskazuje na to, że przetarg trzeba będzie powtórzyć.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.