Kto do pruszkowskiej Rady Seniorów?

Pruszków

Przygotowania do powołania w Pruszkowie reprezentacji osób starszych nabierają tempa. W lutym odbędą się wybory do Rady Seniorów, a kandydatury można zgłaszać do 28 stycznia.

O powołaniu do życia tego gremium pruszkowscy radni zdecydowali w październiku ubiegłego roku, powstał też statut Rady Seniorów. Teraz czas na wybór jej członków. Głosowanie odbędzie się 10 lutego, ale jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać kandydatury na „radnych seniorów”.

Kto może zasiadać w Radzie i głosować w wyborach? Czynne i bierne prawo wyborcze przysługuje osobie będącej mieszkańcem Pruszkowa, która najpóźniej w dniu poprzedzającym głosowanie ukończyła 60 rok życia i jest obecna na spotkaniu. Aby kandydować konieczne jest przedstawienie listy poparcia z minimum 12 podpisami osób, które w dniu podpisania listy ukończyły 60 rok życia i zamieszkują w Pruszkowie.

Pełną listę kandydatów wraz z ich krótkimi biogramami poznamy najpóźniej 3 lutego. Do 15-osobowego składu dostaną się osoby z największą liczbą głosów.

Wzór karty zgłoszenia kandydata dostępny jest tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.