Kto będzie odbierał śmieci?

Pruszków

Czy od nowego roku zmieni się firma odbierająca odpady od mieszkańców Pruszkowa? Ta kwestia zostanie wyjaśniona niebawem. Pruszkowski urząd ogłosił przetarg i czeka na oferty firm zainteresowanych odbiorem odpadów komunalnych.

Każde gospodarstwo domowe produkuje śmieci, z którymi coś trzeba później zrobić. Obecnie obowiązek ten spoczywa na barkach gmin. Samorządy w drodze przetargów wyłaniają podmioty, które zajmują się odbiorem i gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Wraz z końcem roku wygasa umowa dotychczasowego operatora odpowiedzialnego za wywóz śmieci w Pruszkowie. 

W związku z tym pruszkowskim urząd musiał ogłosić przetarg, aby wyłonić firmę, która zajmie się tym zadaniem w 2017 roku. Oferty można składać do 3 listopada. – Od czasu wejścia w życie ustawy śmieciowej (1 lipca 2013 – przyp. red.) zawarliśmy dwie umowy z firmami, których zadaniem był odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Pruszkowa. Pierwsza była podpisana na 2,5 roku, kolejna na rok. Idziemy ostatnio obraną drogą. Po rozstrzygnięciu przetargu podpiszemy z wykonawcą umowę na rok – wyjaśnia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Pruszkowa.

Warto podkreślić, że nie wszyscy mieszkańcy złożyli jeszcze deklarację śmieciową. – Nadal napływają do nas kolejne, jednak nadal sporo brakuje. W tej chwili mamy ponad 54 tys. deklaracji. Liczba mieszkańców Pruszkowa jest jednak większa. Często spotykamy się z problemem zaniżania liczby osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe. Pojawiają się też tłumaczenia dotyczące innego miejsca pobytu – mówi Jakubczak-Garczyńska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.