Krok w stronę nowego lądowiska przy szpitalu

Region

Rada Miasta Grodziska uchwaliła zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego w okolicy Szpitala Zachodniego. To szansa dla utworzenia lądowiska dla helikopterów ratownictwa medycznego przy Szpitalu Zachodnim, o który placówka walczy od dłuższego czasu.

Decyzja Rady Miasta w Grodzisku zapadła półtora miesiąca temu. Według informacji uzyskanych w Biurze Rady, zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego części B miały wejść w życie w piątek. Nie znalazły się jednak w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. – Być może powodem są jakieś niedociągnięcia, o których Rada Miasta dopiero się dowie – powiedziała Alicja Pytlińska, przewodnicząca tej rady.

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego był niezbędny, gdyż poprzedni dawał możliwość protestów ze strony mieszkańców. Ci nie chcieli w swoim sąsiedztwie lądowiska dla helikopterów. Oprotestowali zarówno decyzję środowiskową wydaną przez gminę Grodzisk, jak i pozwolenie na budowę wydane przez starostwo powiatowe.

Ostatecznie Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok korzystny dla mieszkańców. Decydujący był właśnie plan zagospodarowania przestrzennego, który zakazywał budowy lądowiska w tym miejscu. Po zmianie planu nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie w powstaniu miejsca dla helikopterów.

Obecnie helikoptery ratownictwa medycznego korzystają z części parkingu, który został dla nich wydzielony i oznakowany. – Nowe lądowisko ma być dużo bliżej budynku, przy podjeździe dla karetek. Chodzi o to, aby transport pacjentów był jak najkrótszy – wytłumaczyła Ewa Andraszek, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego w Starostwie Powiatowym w Grodzisku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.