Krok do budowy drogi do Parku Miejskiego

Brwinów

Urząd gminy w Brwinowie poszukuje firmy, która zajmie się budową drogi do Parku Miejskiego, czyli dojazdu do remontowanego pałacu Wierusz-Kowalskich. Inwestycja ma też rozwiązać problem z brakiem miejsc do parkowania w centrum miasta.

Wąska uliczka, którą do parku można dostać się od strony łuku drogi wojewódzkiej nr 720 zmieni się nie do poznania. – W miejscu wąskiego przesmyku o szerokości niespełna 4 metrów (prowadzącego od łuku ul. Biskupickiej do parku i dalej do rewitalizowanego pałacu) powstanie: jezdnia o szerokości 5,5 m oraz 54 miejsca parkingowe, ciąg pieszo-rowerowy od ul. Biskupickiej do parku oraz do wejścia na teren pałacu, chodnik przy miejscach postojowych – informuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jak dodaje, miejsca parkingowe będą służyć nie tylko odwiedzającym park i rewitalizowany pałac, ale też osobom dojeżdżającym samochodem do kościoła, na stację PKP czy na targowisko. – To bardzo potrzebne zadanie. Przygotowywaliśmy je dwa lata, przed świętami starosta pruszkowski wydał decyzję ZRID, na podstawie której wywłaszczyliśmy grunty sąsiednich działek na tę inwestycję. Decyzja stała się ostateczna na początku lutego a teraz już ogłosiliśmy przetarg – zaznacza brwinowski włodarz.

Na oferty od wykonawców urząd gminy czeka do 2 marca. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wybrana firma na zakończenie prac będzie miała czas do końca sierpnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.