Kręta droga do przebudowy

Brwinów

Fragment ul. Pszczelińskiej został wyremontowany blisko dwa lata temu. Kiedy nastąpi modernizacja odcinka od skrzyżowania z ul. Pedagogiczną w Brwinowie do skrzyżowania z DW 719 w Otrębusach?

Mieszkańcy wiele lat czekają na poprawę stanu nawierzchni Pszczelińskiej. Ich prośby zostały wysłuchane, ale tylko częściowo. Blisko dwa lata temu wyremontowano odcinek od ronda im. Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Co z dalszą częścią drogi? To dłuższa historia…

Mówiło się, że przebudowa pozostałego fragmentu ulicy to tylko kwestia czasu. Pojawił się problem, który wydłużył całą sprawę. Kością niezgody stały się drzewa rosnące przy Pszczelińskiej. Upomnieli się o nie ekolodzy. W związku z tym gmina Brwinów musiała wykonać nowy projekt przebudowy drogi. – Inwestycja pod kątem formalno-prawnym jest przygotowana. W 2015 roku mieliśmy gotowy projekt. Uzyskaliśmy także pozwolenie wodnoprawne. W marcu br. usunięto drzewa kolidujące z układem drogowym – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Teraz trzeba cierpliwie czekać na rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy Pszczelińskiej. Niewykluczone, że rozpocznie się jeszcze w tym roku. Na przeszkodzie mogą stanąć pieniądze. – Czekają nas rozmowy z MZDW na temat realizacji przebudowy dalszego odcinka Pszczelińskiej. Drogowcy chcą zrealizować inwestycję. Wszystko przedłużało się ze względu na oczekiwanie na rozstrzygnięcie przetargu, którego przedmiotem była przebudowa wąskiego gardła w Pruszkowie. Ważną kwestią są finanse, jednak jestem optymistą. Istnieje również możliwość etapowania zadania. Część prac można by wykonać do listopada, a resztę wiosną przyszłego roku – mówi Kosiński.

Kierowcy ściskają kciuki z całych sił, żeby inwestycja ruszyła. Pszczelińska to jeden z kluczowych ciągów komunikacyjnych, który prowadzi do DW 719.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.