Krasińskiego i Północna w nowej odsłonie

Milanówek

Zgodnie z zapowiedziami milanowski urząd szykuje się do przebudowy ulic Krasińskiego i Północnej. Nie tylko zostaną one odnowione, ale mają stać się spacerową i komunikacyjną wizytówką miasta-ogrodu.

Przetarg na wykonanie prac został już ogłoszony i trwa poszukiwanie wykonawcy tego zadania. Ulica Krasińskiego przejdzie remont na odcinku od Kościuszki do Wojska Polskiego, Północna od Parkowej do ronda. Przebudowana zostanie nawierzchnia, pojawi się też kostka kamienna, odwodnienie i zabezpieczenie instalacji. – Nawierzchnię jezdni z kostki kamiennej należy wykonać z podziałem na część jezdną i pieszą poprzez zastosowanie różnych wzorów lub kolorów nawierzchni. Zróżnicowanie nawierzchni musi zapewnić wizualne oddzielenie części pieszej od części jezdnej (ułożenie kostki musi zapewniać komfortowe przemieszczanie się osób w różnym obuwiu, jazdy rowerem, na rolkach itd.) – czytamy w wymaganiach przetargowych.

Inwestycja ma być gotowa do 30 października tego roku. Jeśli efekty będą zgodne z oczekiwaniami milanowskiego magistratu, na wzór Krasińskiego i Północnej remontowane będą kolejne miejskie ulice. – Odbyło się bardzo dużo konsultacji dotyczących tego jak te ulice mają wyglądać. Będzie to test, czy tak chcemy aby nasze ulice wyglądały. W pierwszej części Krasińskiego będzie ulicą dojazdową, w drugiej spacerową, gdzie samochód ma prawo przejazdu, ale przede wszystkim ważny jest pieszy – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.