Kradzieże alkoholi w Grodzisku i Milanówku

Region

W ciągu ostatnich dwóch tygodni grodziscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże alkoholi. Sprawa jest rozwojowa, bo funkcjonariusze sprawdzają czy ci sami mężczyźni nie są sprawcami innych kradzieży.

Do grodziskiej komendy dotarło ostatnio kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży różnych artykułów w placówkach handlowych. Głównie znikał alkohol. Policyjne czynności doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn. Pierwszy trop doprowadził do mieszkańca Warszawy. – Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut zaboru artykułów alkoholowych o łącznej wartości 660 złotych. 30-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz.

Kolejny podejrzany został zatrzymany niedługo po kradzieży. Mężczyzna uciekł ze sklepu z nieopłaconym rachunkiem za alkohole, nie reagując na polecenia pracownika ochrony. Policjanci znaleźli uciekiniera w pobliskich zaroślach. Zabezpieczono kilka butelek wódki. – W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 34-latek jest podejrzany o przynajmniej dziewięciokrotne kradzieże alkoholu w sklepach w Grodzisku Maz. i Milanówku i spowodowanie strat na około 750 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia tych przestępstw w warunkach recydywy – przekazuje asp. sztab. Zych.

Trzeci zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Żyrardowa. Ten podejrzany jest o kradzież różnych produktów w grodziskim markecie. Gdy policjanci kontrolowali miejsce zamieszkania podejrzanego, sprawdzili również samochód. Jak się okazało był wykorzystywany w czasie przestępstw. Co więcej, pojazd został zakupiony i sprzedany przez podejrzanego na podstawie umów z podrobionymi podpisami.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni mają coś wspólnego z innymi podobnymi przestępstwami, jakie zostały popełnione w ostatnim czasie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.