Kradł rzeczy partnerki, oddawał do lombardu

Michałowice

Dzielnicowi z Michałowic zatrzymali mężczyznę, który przez kilka miesięcy wynosił z mieszkania swojej partnerki różne rzeczy i oddawał je do lombardu.

Do kradzieży miało dochodzić od maja 2018 do stycznia tego roku. 38-letni mężczyzna pod nieobecność partnerki włamywał się do komody, gdzie schowana była biżuteria. Kosztowności zostały sprzedane w lombardzie. Tam też pokrzywdzona znalazła część swoich rzeczy i je wykupiła.

– Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o kradzieży z włamaniem i kradzieży w komisariacie, a dzielnicowi udali się do Pruszkowa i zatrzymali 38-latka. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut kradzieży, do wszystkich popełnionych czynów się przyznał i poddał dobrowolnie karze – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.