Kradł portfele na grodziskim targowisku

Grodzisk Maz.

Policjanci warszawskiego wydziału wywiadowczego, pełniąc służbę na terenie Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 62-latka podejrzanego o kradzież zuchwałą. Mężczyzna wpadł na targowisku miejskim ze specjalnym narzędziem i skradzionym chwilę wcześniej portfelem…

W ostatnim czasie do grodziskiej komendy wpłynęło wiele zgłoszeń o kradzieży portfeli na grodziskim targowisku. Po zgłoszeniach policjanci zorganizowali wzmożone działania w tym rejonie. W ostatnią sobotę miejscowych funkcjonariuszy wspierali także policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego, który specjalizuje się w wykrywaniu tego typu przestępstw.

Podczas służby funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie jednego z mężczyzn. Po krótkiej obserwacji okazało się, że 62-latek przy użyciu trzymanego w ręku urządzenia, z torby kobiety stojącej przed nim wyjął jakiś przedmiot. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny. Szybko zabezpieczyli przy nim portfel i specjalny chwytak, którym dokonał kradzieży. Okradziona 74-latka potwierdziła, że portfel należy do niej i miała go w torbie zakupowej. Zatrzymany trafił do celi grodziskiej komendy.

62-letni złodziej usłyszał zarzut dokonania kradzieży zuchwałej. – Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności. Grodziscy policjanci potwierdzili, że mieszkaniec Warszawy był wcześniej wielokrotnie zatrzymywany za podobne przestępstwa. Wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

MS/ KPP Grodzisk

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Kradł portfele na grodziskim targowisku”

  1. 5tg pisze:

    Odciąć łapy

  2. Ten kraj pisze:

    Ten kraj to mnie zadziwia… Recydywa z tego co piszecie ale co tam niech przyjdzie raz w tyg sie wpisac na komende ze jest., niech chodzi dalej i stare baby okrada… I tak jest na praktycznie każdym przestępstwie więc wniosek prosty hulaj dusza dostaniesz dozór

  3. Anonim pisze:

    Pewnie sędzia jakiś, fan PO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły