Koronawirus w szkołach w Nadarzynie i Michałowicach

Region

W kolejnych placówkach oświatowych w okolicy pojawiły się zakażenia koronawirusem wśród nauczycieli i uczniów.

Zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z nauczycieli pracujących w szkole podstawowej w Michałowicach. Część uczniów od dziś przebywa na kwarantannie. – W związku z chorobą nauczyciela uczącego dzieci z pięciu klas szkoły podstawowej w Michałowicach, dyrektor szkoły – p. Małgorzata Widera – po rozmowie z Sanepidem zdecydowała o wprowadzeniu nauczania zdalnego od 16 do 23 października, które obejmujmie pięć klas, które miały kontakt z nauczycielem – poinformowała Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. – Głęboko wierzę, że wszystko jest w porządku, a to są tylko środki ostrożności. Jednak musimy je wprowadzić – dodała.

Przypadek zakażenia odnotowano również w Komorowie. Tu jeden z pracowników administracji otrzymał pozytywny wynik testu na koronoawirusa. Według informacji wójt Pacheckiej, pracownik ostatni raz w szkole był w piątek w ubiegłym tygodniu. Dyrekcja placówki ma się w tej sprawie indywidualnie kontaktować z rodzicami uczniów.

W ubiegłym tygodniu w Nadarzynie również odnotowano jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Jedna klasa została skierowana na kwarantannę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Koronawirus w szkołach w Nadarzynie i Michałowicach”

 1. anonim pisze:

  SP nr 8 Pruszków klasa w kwarantannie, jeden nauczyciel chory. Oczywiście wszyscy milczą jak zaklęci.

 2. Ja pisze:

  Co się dzieje na wrzesinku,ktoś wie?

 3. Janek pisze:

  Teraz nawet jak się miało kontakt z chorym to nie izolują

 4. Ola pisze:

  Szpital Wrzesin podobno otwarty oddział covidowy, wiszą jakieś folie przy wejściu, karetki podjeżdżają z zakażonymi, samochody prywatne to samo wejście do wymazów, reszta szpitala nie funkcjonuje podobno, nie ma porodów, nie ma operacji, wystarczy być na izbie i posłuchać pracowników. Chcemy wiedzieć co się dzieje.

 5. rozumu brak pisze:

  2.przedszkola w Pruszkowie, liceum

 6. prawda pisze:

  szkoła nr 2 Brwinów, też koronka, dlaczego nie jest podana

 7. Anonimka pisze:

  W Komorowie możliwe że jest to osoba która sprawuje piecze nad dziećmi w autobusie szkolnym

 8. Niebo pisze:

  We wszystkich szkołach w pruszkowie będzie co-19

 9. Ja pisze:

  W Brwinowie w ZSO2 jeden uczeń zarażony całą klasa na kwarantannie z rodzicami plus 4 nauczycieli łącznie z 70 osób

 10. Zdegustowany pisze:

  A co z nauczycielami, którzy mieli kontakt z chorym nauczycielem w szkole w Michałowicach ? Oni normalnie muszą chodzić do pracy… Ktoś nie myśli.

  • Magda pisze:

   W szkole w Michałowicach jest ponad 1200 dzieci. Poza mierzeniem temperatury na wejściu oraz nakazie noszenia maseczek na korytarzach nie zmieniło się nić. Każda z lekcji w klasach 4-8 jest prowadzona w innej sali. Wszystkie dzieci wychodzą na przerwy w tym samym czasie. Na korytarzach jest tłok. Praktycznie każdy z każdym może mieć tam kontakt. Nie ma mowy o możliwości zachowania zalecanych odstępów. Dzieci śniadania jedzą na przerwach – raczej nie da się tego zrobić w założonej maseczce. Tak więc każda zarażona osoba w takim środowisku może zarazić wiele kolejnych…

 11. Ola pisze:

  A o Poradni w Pruszkowie czemu redakcja nie pisze ???

 12. raz pisze:

  resumujac, michalowice, komorow – zakazenie dorosli. Nadarzyn, nie napiasane wprost – uczen. To moze jeszcze niech sie pochwala jakie srodki kontroli doroslych zostosowala jedna i druga szkola w gminie michalowice. 1 nauczyciel, piec klas. srednio 120 uczniow. Kazdy w domu po 3 osoby, to jesli nie bedzie to kwarantanna z librusa a z sanepidu, to przez 1 przypadek mamy 480 osob na kwarantannie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły