Koronawirus w pruszkowskim MOPS

Pruszków

Wśród pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pojawiły się przypadki zakażenia koronawirusem. – Dyrekcja MOPS podjęła konieczne działania – informuje MOPS.

W ostatnim czasie informowaliśmy, że u pracowników inspektoratu ZUS w Pruszkowie wykryto koronawirusa. Okazuje się, że do podobnej sytuacji doszło w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pruszkowie.

– W związku z wystąpieniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników, dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podjęła konieczne działania. Decyzję o skierowaniu na kwarantannę,  po wnikliwej analizie, podejmuje Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W naszym przypadku jest to Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie, która nałożyła kwarantannę na wszystkie osoby mające kontakt z zakażonymi. Budynek MOPS został poddany dezynfekcji poprzez zamgławianie – poinformował MOPS.

Jak przyznają przedstawiciele ośrodka od początku pandemii w MOPS interesanci są przyjmowani w wyznaczonych pomieszczeniach zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Część spraw mieszkańcy mogą załatwiać drogą elektroniczną lub telefonicznie. – Dzięki takiej strategii MOPS w Pruszkowie może utrzymywać ciągłość pracy, mieszkańcy nie zostają pozbawieni pomocy, wypłaty świadczeń są terminowo realizowane – dodaje MOPS.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Koronawirus w pruszkowskim MOPS”

 1. Aleksandra Szolajska pisze:

  A jak TBS w Pruszkowie stosuje zasady dostosowania do sytuacji epidemicznej, czy nadal posyła swoich ludzi do najemców czy są przyjęcia interesantów oraz czy nadal wszyscy są stłoczeni ?

 2. paca pisze:

  Wirus lubi urzędników i nauczycieli.
  Mam innowacyjny pomysł który pozwoli na uniknięcie kwarantanny i zamykania stanowisk pracy. Ponieważ nie wierzących w maseczki a nawet w istnienie pandemii jest całkiem sporo to niech zakażeni urzędnicy dalej pracują. Zajmą oddzielne pomieszczenia z oddzielnym wejściem odpowiednio oznaczone. Będą przyjmować tylko tych którzy uważają koronawirusa za ściemę. Chyba nie zrobi im różnicy ?

 3. klient Mopsu pisze:

  MOPS Jakie działania? 6 przypadków covidu na I piętrze i kwarantanna ,ale dół pracuje normalnie, u pozostałych pracowników żadnych testów ,izolacji czy ograniczenia przyjęć petentów.
  Mops zataił przed Sanepidem o
  30 osobach przebywających na szkoleniu w ośrodku Santiago pod Mszczonowem szaleństwa na basenie i inne jak podczas zwykłego wyjazdu integracyjnego, wizyta w Mposie w Sochaczewie którego pracownicy zapewne nie są powiadomieni jak też pracownicy kompleksu Santiago, a tuż po powrocie 4 potwierdzone przypadki. Na pewno nie wie o tych wizytach pruszkowski czy sochaczewski sanepid. w tej sytuacji tłumaczenia dyrekcji są po prostu oszustwem. Ciekaw jestem co na to ich zwierzchnik p. Prezydent Makuch

 4. realista pisze:

  Jaka to jest głupota utrzymywać taki budynek i tylu pracowników żeby rozdzielać potem kasę 🙁 To powinna być 1 osoba w np US która takimi sprawami by się zajmowała. Ale w bogatej Polsce rozdawnictwo i marnotrastwo jest na potęgę 🙁

  • Mieszk pisze:

   Dziękuję za Twój wpis. Taki posępny nastrój mam dzisiaj od rana, a tu taki idiotyczny wpis :)))) Aż mi się humor poprawił :))) Możesz tak więcej? Może zaproponujesz także zmiany w budowie statków kosmicznych albo składników jakichś leków? :)))))) Uwielbiam czytać, gdy ktoś mądraluje się na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły