Koronawirus a ubezpieczenia na życie – czy Polacy ubezpieczają się chętniej?

Art. Sponsorowany

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez CUK Ubezpieczenia, 8,36% respondentów zadeklarowało, że w trakcie pandemii wykupiło ubezpieczenie na życie. Zdaniem ekspertów firmy, COVID-19 nie przyczynił się znacząco do wzrostu sprzedaży ubezpieczeń na życie – CUK Ubezpieczenia obserwuje średnią dynamikę wzrostu sprzedaży tego produktu rzędu 103% w okresie od marca do lipca 2020. W tym samym badaniu 39,91% respondentów deklaruje, że posiada ubezpieczenie na życie. Mimo rosnącej popularności tych ubezpieczeń, nadal są one traktowane przez Polaków trochę po macoszemu. Dla porównania ubezpieczenie NNW wykupuje 62,75% badanych.

Przyczyny można szukać w skomplikowanych zapisach Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. 16,96% respondentów uznaje właśnie niejasność ofert firm ubezpieczeniowych za największą barierę w procesie zakupu ubezpieczenia. Mnogość ofert i ubezpieczycieli na rynku tez nie ułatwia wyboru. Nie posiadając specjalistycznej wiedzy trudno jest wybrać ofertę, które spełni nasze oczekiwania, zapewni kompleksową ochronę i będzie atrakcyjna pod względem cenowym. Doradcy CUK Ubezpieczenia są w stanie porównać oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych i spośród nich wybrać tę najbardziej dopasowaną do potrzeb klienta.

Ubezpieczenie na życie – struktura ochrony

Ogólne Warunki Ubezpieczenia na Życie (OWU) stanowią podstawę zawarcia umowy ubezpieczenia, są „bazą” dla naszej polisy. W tym przypadku, co do zasady zakres mamy bardzo podstawowy, obejmuje on śmierć Ubezpieczonego. Ochronę podstawową można rozszerzyć o opcje dodatkowe, które będą różne w zależności od naszych potrzeb, stylu życia czy wykonywanego zawodu.

Wśród ubezpieczeń dodatkowych mamy cały wachlarz zdarzeń z tytułu których przysługuje wypłata świadczenia. Zacznijmy od rozszerzenia podstawowego zakresu o opcje, które dotyczą nas (Ubezpieczonych). Poniżej kilka ważnych pozycji:

– Zawał serca lub udar mózgu
– Nowotwór w tym nowotwór przedinwazyjny
– Świadczenie z tytułu przebytej operacji
– Poważne zachorowanie (np. stwardnienie rozsiane lub sepsa)
– Zasiłek szpitalny wypłacany za każdy dzień pobytu w szpitalu
– Zabiegi specjalistyczne

Ochronę możemy rozbudować również o ubezpieczenia przeznaczone dla dzieci, które zapewnią wypłatę środków w przypadku poważnego zachowania dziecka lub jego pobytu w szpitalu.

Co jeśli nie umiemy określić naszych potrzeb? Doradca CUK Ubezpieczenia zajmie się tym za nas. Wystarczy rozmowa aby był on w stanie określić obszary naszego życia, które wymagają specjalnej ochrony, i które z pewnością powinny znaleźć pokrycie w ubezpieczeniu. Warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia nie tylko w celu znalezienia oferty dopasowanej pod względem zakresu ochrony, ale również pod kątem ceny. Doradca CUK porówna dla nas oferty 30 towarzystw, wyjaśni zapisy OWU, odpowie na pytania i rozwieje wątpliwości.

Doradcy CUK Ubezpieczenia są dostępni w 330 placówkach na terenie całej polski. Jednak mając na uwadze pandemiczną rzeczywistość i bezpieczeństwo, z doradcą można skontaktować się również telefonicznie, a wszelkich formalności dopełnić mailowo.

Placówki Cuk w Pruszkowie
al.Wojska Polskiego 46a                          ul.Kraszewskiego 1
tel. 227201079                                            tel. 227249965

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.