Konsultują zmianę organizacji ruchu

Piastów

Firma Pannatoni przygotowała koncepcję zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Fiołkowej i Lisa-Kuli w Piastowie. Władze miasta chcą, by na temat koncepcji wypowiedzieli się mieszkańcy.

Jak ma się zatem zmienić ruch na wspomnianym skrzyżowaniu? Przebudowa skrzyżowania ul. Lisa Kuli z ul. Fiołkową ma na celu poprawę przejezdności przez skrzyżowanie oraz poprawę warunków bezpieczeństwa. Cały ruch generowany przez tereny przy ul. Fiołkowej będzie kierowany wyłącznie w prawo w ul. Lisa Kuli i dalej na wiadukt nad autostradą w kierunku Ożarowa. Geometria skrzyżowania oraz oznakowanie nie pozwoli na skręt pojazdów (w tym w szczególności samochodom ciężarowym) w lewo w ul Lisa Kuli i wjazd do Piastowa, co uchroni miasto przed ciężkimi pojazdami. Dodatkowo ruch pojazdów z kierunku Ożarowa Mazowieckiego w lewo w stronę ul. Fiołkowej będzie kierowany poprzez dobudowany pas lewoskrętu, tak aby nie blokować ruchu na wprost w kierunku Miasta Piastów. Poprawa promieni łuków na skrzyżowaniu, wykonanie wysepek dzielących oraz dobudowa chodnika poprawią bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Władze Piastowa zdecydowały się na przeprowadzenie konsultacji na temat planowanych zmian. Mogą wziąć w nich udział tylko mieszkańcy Piastowa posiadający czynne prawa wyborcze. Mieszkańcy w konsultacjach odpowiadają mają odpowiedzieć na pytanie: „Czy akceptuje Pani/Pan koncepcję zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Fiołkowej i ul. Lisa -Kuli w Piastowie – przygotowanej przez firmę Panattoni?”.

Konsultacje trwają do końca sierpnia. Wszystkie dokumenty wraz z wzorem ankiety i mapą dostępne są tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Konsultują zmianę organizacji ruchu”

 1. ??? pisze:

  Wybuduje się hale, wysiedli się mieszkańców i zrobi się drogi. Władze Piastowa i Pruszkowa mają w nosie mieszkańców. Te konsultacje w wakacje to też dobry pomysł, bo ludzie gdzieś tam się porozjeżdżali i pewnie wyjdzie że wszyscy chcą obwodnicę zrobić zamiast lewoskrętu. Co tu się wyprawia w tym Piastowie to szkoda gadać.

 2. A pisze:

  Już sobie wyobrażam te tiry które wyjeżdżają . 🙄Niech sobie w Pruszkowie wyjeżdżają- mniej kolizyjne bedzie

 3. Koncepcja pisze:

  To nie będzie lewoskręt tylko lewy skręt 🙂

 4. Piastun pisze:

  Pan Antoni znowu musiał posmarować 😉

 5. Anonim pisze:

  UPS i straszno i smieszno.

 6. aqq pisze:

  a kto pozwolił na budowę magazynów, gdy nie ma do nich dróg dojazdowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły