Konkurs architektoniczny na przedszkole w Michałowicach

Michałowice

Gmina Michałowice stawia na konkursy architektoniczne. Już 24 września poznamy zwycięski projekt na kampus edukacyjny w Regułach, a niebawem zostanie ogłoszony kolejny konkurs. Tym razem na przedszkole w Michałowicach.

Dwie najbardziej wyczekiwane inwestycje w Michałowicach to budowa kampusu edukacyjnego w Regułach i rozbudowa przedszkola w Michałowicach. Co więcej oba te zadania są ze sobą mocno powiązane. W najbliższy wtorek poznamy najlepszą koncepcję na kampus. Następnie ruszy proces projektowania i budowa placówek w Regułach. W tym samym czasie będzie powstawać koncepcja rozbudowy, a dokładniej budowy nowego przedszkola w Michałowicach.

W przypadku przedszkola w Michałowicach władze gminy ponownie postanowiły skorzystać z pomocy doświadczonych architektów ze Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na przygotowanie koncepcji przedszkola. Jego wyniki poznamy w kwietniu 2020 r. Co więcej gmina chce już w październiku przyszłego roku wystąpić o pozwolenie na budowę.

– Był taki moment, że mieliśmy już projekt na przedszkole w Michałowicach. Postanowiliśmy najpierw zbudować kompleks w Regułach, po to żeby dzieci z Michałowic, na czas budowy przedszkola w Michałowicach miały jak najlepsze warunki do zabawy i spędzania tam czasu. Nie mniej te dzieci wrócą do nowego i pięknego przedszkola. Przedszkola, które powstanie w wyniku pracy twórczej, kreatywnej i projektowej – zaznacza Małgorzata Pachecka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.