Koniec korków na al. Armii Krajowej?

Pruszków

Budowa lewoskrętu na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Andrzeja w Pruszkowie miała być lekarstwem na drogowe bolączki. Jeden problem udało się rozwiązać, ale pojawił się kolejny…

Wspomniane skrzyżowanie było jednym z bardziej newralgicznych w mieście. Al. Armii Krajowej to jedna z dróg wyjazdowych z Pruszkowa. W porannych i popołudniowych godzinach szczytu jest bardzo zatłoczona. Do tej pory największe utrudnienia na wspomnianej krzyżówce powodowali sami kierowcy.

Dokładnie chodziło o te osoby, które zjeżdżając z wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej skręcały w lewo w ul. Andrzeja. Wystarczyły zaledwie dwa samochody by zblokować przejazd na wprost. Dlatego władze powiatu pruszkowskiego, które są zarządcą al. Armii Krajowej postanowiły rozbudować skrzyżowanie i stworzyć na zjeździe z wiaduktu pas do lewoskrętu. Prace dobiegły końca. Problem się rozwiązał, ale tylko w teorii…

Po zakończeniu robót szybko okazało się, że cykl zmiany sygnalizacji świetlnej jest niedostosowany do natężenia ruchu. W popołudniowym szczycie komunikacyjnym kierowcy jadący od strony Pęcic i chcący dotrzeć do centrum Pruszkowa każdego dnia stoją tu w korku. Do naszej redakcji zgłosiło się wielu niezadowolonych kierowców. – Światła są tak ustawione, że od Warszawy przepuszczają po 4 auta. Korek sięga niemal Pęcic. Możecie skontaktować się z tymi geniuszami ze starostwa? Ustawili je tak, żeby lewoskręt miał priorytet, ale nawet jak z pozostałych kierunków nikt nie jedzie, nadjeżdżający od Warszawy stoją. Pisałem do nich, ale mieszkańców mają gdzieś. We wrześniu będzie armagedon, jak tego nie wyregulują -napisał do nas Michał i załączył zrzut z aplikacji pokazujący korek na al. Armii Krajowej i ul. Pęcickiej.

 

– Minęło już kilka dni od oddania do użytku skrzyżowania ul. Andrzeja i AK. Wykonawca sygnalizacji świetlnej powinien się tam pojawić w trybie natychmiastowym. Ustawienie świateł w godzinach porannych jest dobre i lewoskręt się sprawdza, za to po południu, od 16, to samo ustawienie świateł powoduje sznur samochodów od skrzyżowania aż do ronda w Pęcicach – to natomiast wiadomość od Rafała.

Skontaktowaliśmy się z pruszkowskim starostwem powiatowym i zapytaliśmy czy przed wykonaniem przebudowy zostały przeprowadzone pomiary natężenia ruchu, na których podstawie powstał sygnalizacji świetlnej oraz kiedy cykl świateł zostanie zmieniony. – Przebudowa skrzyżowania al. Armii Krajowej i ul. Andrzeja w Pruszkowie została zrealizowana na podstawie dokumentacji technicznej sporządzonej przez uprawnionego, wybranego w drodze przetargu, projektanta. Elementem tej dokumentacji był projekt modernizacji sygnalizacji świetlnej, uwzględniający podfazę do skrętu w lewo w ul. Andrzeja. Zgodnie ze sztuką program funkcjonowania sygnalizacji był poprzedzony badaniem ruchu na tym skrzyżowaniu. Z uwagi na fakt, że zastosowane zgodnie z projektem rozwiązania nie przyniosły oczekiwanych efektów, projektant został wezwany do dokonania korekty programu dla optymalnego upłynnienia ruchu. Stosowne zmiany w programie sygnalizacji zostaną dokonane przed rozpoczęciem roku szkolnego – mówi nam Andrzej Kutyński zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Koniec korków na al. Armii Krajowej?”

 1. Anonim pisze:

  Postawienie świateł w tym miejscu było największym debilizmem. Bez świateł ruch reguluje się sam.

  • Wilku Starszy pisze:

   Bez ciebie Pruszków też rozwinie się sam i będzie lepiej

   • Wilku Starszy pisze:

    Czemu sie podszywasz?

    • Wilku starszy pisze:

     To ja jestem wilku prawdziwy! Nienawidzę podszywaczy!!!

     • Wilku Starszy pisze:

      Nie, nie jesteś podszywie. Tak jesteś prawdziwy jak PRL był demokracją ludową.

 2. Wilku starszy pisze:

  Hle, Hle co za tepaki!!! Wychodzi wychowanie na tabletach, srajfonach i tabletach! Proste skrzyżowanie i nie potrafią się domyśleć jaki będzie efekt! Bo program im pokazał! Dziś ludzie już w ogóle nie myślą. Nie muszą – mają srajfony!

  • Wilku Starszy pisze:

   Mirosław, siedz cicho, wąsaty frustracie. I znajdź sobie inny nick.

   • Wilku gupi gupek pisze:

    Jestem smierdzacy leniem co w pupie był i kupe widział ale i tak będę się tu wymundrzal!

    • Wilku Starszy pisze:

     Ot, i kolejne potwierdzenie moich słów. Gruby, wąsaty frustrat, który siedzi w domu na rencie albo emeryturze i jedyne co mu zostało to wylewanie swoich jadowitych frustracji na otoczenie. Idź na spacer zamiast podszywać się pod normalnych ludzi przegrywie.

     • Wilku starszy pisze:

      ty jesteś przegrywem urzedasie co za moje piniadze wypisujesz pierduly! Dojdę cię i podpieprze do szefów, będziesz się grubo tlumaczyl ze swojego nierobstwa !!!

     • Wilku Starszy pisze:

      Sam jestem sobie szefem, wiec do kogo pojdziesz frustracie? Starym komuszkiem pewnie jestes, ze tak donoszenie cie rajcuje. Nie jestem urzednikiem, nie robie na panstwowym.
      Nie strasz nie strasz, bo sie …. wasaty Miroslawie. Nie robia na mnie wrazenia te grozby.

 3. Qiao7 pisze:

  Lewoskręt do niczego nam jest niepotrzebny. Ośrodek monitorowania zachowań rasistowskich i ośrodek dla osob LGBT jest potrzebny najbardziej. Wychowajmy dzicz żbikowską.

  • Lekarz psychiatra pisze:

   Znowu nie bierzesz leków, które ci przepisałem.

   • Qiao7 pisze:

    Cicho siedź faszysto. Widać, że twoje wychowanie i seksualizacja jest na niskim poziomie. Jakby mam i tatuś uczyli od małego o pięknie LGBT, zamiast do kościoła do sekty różańcowej wysyłać dziś byś umiał się zachować na poziomie na tym forum. Naucz się tolerancji i normalności. Może znajdź sobie chłopaka, to się zmienisz trochę, a widzę w twoich słowach, że jesteś ukrytym Bi.

    • TT pisze:

     Chyba faktycznie leki ci się skończyły jeśli sądzisz, że ktoś się nabierze na tak debilne trollowanie.

    • Zed pisze:

     Kiepski sarkazm bez polotu najczęściej pachnie gimbazą.

 4. Wilku Starszy pisze:

  Wygląda to na niedbalstwo wykonawcy przy wykonaniu pomiarów ruchu bądź programowaniu sygnalizacji. Skoro rano wszystko jest dobrze, znaczy, że światła są dobrze ustawione pod ruch poranny i nie są zastosowaniem złym samym w sobie, które nigdy się nie sprawdza. A problem jest dlatego bo:
  1) wykonano pomiary tylko w porze porannej i pod nie ustawiono program
  2) i / albo ustawiono taki sam program na szczyt poranny i popołudniowy co jest głupotą.

  W każdym razie nie światła same w sobie są złe, tylko ten co je tak zaprogramował. Dostosuje się program dając inne parametry na czas szczytu popołudniowego i po problemie.

  Oczywiście zaraz zjawi się Brwinowianin, który by nam wszystkim zrobił dobrze rondem w tamtym miejscu i będzie teraz triumfował jakie to światła są złe bez zrozumienia z czego wynikają problemy i dlaczego ronda nie zawsze się sprawdzają.

  • MOP pisze:

   Cicho wieśniaku. Idź dalej się maczać w tym moczu na glinkach..

   • Wilku Starszy pisze:

    Albo mnie mylisz z tym prymitywem, który się pode mnie podszywa albo sam nim jesteś. W każdym razie odwal się ode mnie i zajmij się prostakami, którzy wypisują brzydkie rzeczy, a nie porządnymi ludźmi, którzy próbują tutaj innym coś objaśnić.

    • Wilku starszy oryginalny pisze:

     Porządny? Bumelant co w godzinach pracy wypisuje pierduly za moje piniadze zamiast robić robote??? Chyba kpisz???

     • Wilku Starszy pisze:

      Nie jestem urzednikiem, klamco i frustracie. Nie placisz za moja pensje chory z nienawisci czlowieku.
      A czas pracy mam nienormowany, przerwy robie kiedy chce.

     • MOP pisze:

      Wilki Starsze ile was jest wieśniaki ? Dwóch? Trzech ? Czterech? Czy to schizofrenia ?

     • Wilku starszy oryginalny pisze:

      Ja widzę że ty masz cały czas przerwe! Szkoda że za moje piniadze! Nikt normalny nie spedza tyle czasu na forum by wylewa swoje mundrosci!!!

     • Wilku Starszy pisze:

      A jesli mam wlasna dzialalnosc gospodarcza do której doszedlem ciezka praca i teraz inni na mnie pracuja to co wtedy powiesz? Styki ci sie przepala frustracie?
      Zostaw normalnych ludzi w spokoju prymitywie. Ja tu pisze od 2013 roku i nie zycze sobie zeby ktos chlapal glupoty i obrazliwe rzeczy pod moim nickiem.

 5. MM pisze:

  Stosowne zmiany zostaną tak wprowadzone aby z Księcia Józefa znowu nie dało się wyjechać. Super.

  • Krzysiek pisze:

   Ten, co to programował powinien zmienić zawód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły