Konflikt burmistrza Milanówka z radnymi

Milanówek

Coraz częściej dochodzi do spięć na linii burmistrz Remiszewski kontra rada miasta. Tym razem Piotr Remiszewski umieścił post na portalu społecznościowym Facebook, w którym zarzuca radnym, że przez ich decyzję nie powstanie remiza OSP w Milanówku.

Pomiędzy burmistrzem Remiszewskim a radą miasta wyczuwalna jest intensywna woń niechęci.

– Szanowni Państwo, wczoraj mieliście możliwość zapoznania się z koncepcją nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej wg radnego Piotra Napłoszka i „radnych oporników” (Jolanta Nowakowska, Janina Moława, Karolina Białecka, Krzysztof Wiśniewski, Jaromir Chojecki, Waldemar Parol, Witold Mossakowski) – pisze Piotr Remiszewski, burmistrz gminy Milanówek na portalu społecznościowym Facebook. – Jesteśmy jeszcze w stanie zrealizować tę inwestycję. Istnieją spore szanse na otrzymanie dotacji ze środków zewnętrznych! Żeby móc je zdobyć należy zdefiniować to zadanie inwestycyjne jako ‚budowa’ (a nie „przebudowa” pomysł radnego P. Napłoszka) i zabezpieczyć środki na ten cel w budżecie. Na ten moment, rada większością zdecydowała, że nie będzie ani budowy ani przebudowy, za to mamy „gustowny” blaszany namiot i czekamy na sanitariaty.

Zdaniem burmistrza budowa jednostki strażackiej jest konieczna.

– Nowy budynek strażnicy OSP w Milanówku byłby ważnym w naszym regionie obiektem strategicznym pełniącym w tym zakresie wiele funkcji. Budynek jako zaplecze Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku będzie spełniać wszystkie współczesne normy i kryteria od stanowisk wozów bojowych z szybkim dostępem do zaawansowanych systemów komunikacji ratunkowej. Bryła budynku choć będzie bardzo zaawansowana technologicznie, z zewnątrz będzie wtapiała się swoją architekturą w historyczny klimat naszego miasta – pisze Remiszewski na portalu społecznościowym Facebook.

Inwestycja związana z budową nowej remizy OSP szacowana jest na kwotę 9,5 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Konflikt burmistrza Milanówka z radnymi”

 1. Milan pisze:

  Rada Miasta to niekompetentna grupka zawistnych ludzi, ich cel to zrobić wszystko, aby nie wdrożyć żadnych projektów. Wymienić i to szybko. Najlepiej na młode, mądre osoby. A reszta niech skorzysta z przywileju i idzie na emeryturę bo już czas.

 2. Jerzy pisze:

  Wymienić tą beznadziejną Radę Miasta! Najwyższy czas.

 3. KomsomolskajaPrawda pisze:

  Przykład Milanówka pokazuje co się dzieje kiedy wyborcy głosują przypadkowo i nie mają świadomości, że władza musi być zgodna politycznie. Jeśli ten warunek nie jest spełniony wówczas dochodzi do przepychanek i „walki” .
  Polska chyba musi po raz kolejny zostać skarcona jak w 1939r…inaczej ten tępy naród nie zrozumie, że albo jesteśmy razem jako naród bez podziałów, albo niech ten kraj dostanie kolejne baty bo na to zasługujemy przez własną tępotę mózgową !

  • Grabarz pisze:

   Wola partii wolą narodu, prawda Brwinowianin? Zgodna politycznie władza funkcjonuje na Białorusi, w Rosji, w Chinach czy w Korei Północnej. Granice są otwarte, możesz śmiało jechać do ziemi obiecanej.

  • none pisze:

   Bzdura. To przede wszystkim wina burmistrza oraz radnych – jeżeli nie są w stanie współpracować dla dobra społeczności to znaczy, że się nie nadają na te stanowiska. Największa szkoda, że do czasu kolejnych wyborów ludzie zapomną, co się działo.

 4. mieszkaniec pisze:

  Referendum nie będzie a przynajmniej nie teraz bo grupa inicjatywna to tacy sami nieudacznicy jak Remiszewski i po rezygnacji pełnomocniczki z mocy prawa zostali rozwiązani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły