Kończy się budowa ratusza w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Maz.

Trwają place budowlane w pobliżu Willi Niespodzianki. W tym miejscu powstanie nowy urząd gminy Grodzisk Mazowiecki.

Robotnicy prowadzą obecnie prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Budowlańcy wykonują instalacje, stawiają ściany działowe oraz kładą podłogi. Roboty wewnątrz obiektu mają zakończyć się do kwietnia. W maju wykonawca będzie prowadził prace przed budynkiem.

Wielkie otwarcie odbędzie się dopiero w lipcu. Zgodnie z zapowiedzą władz ma to nastąpić w czwartek 22 lipca. To nie jest przypadkowa data. W tym dniu przypada 499. rocznica ważnego wydarzenia dla grodziszczan. 22 lipca 1522 roku król Zygmunt I Stary nadał Grodziskowi prawa miejskie na prośbę rodziny Okuniów.

Mieszkańcy Grodziska, którzy obawiali się zburzenia dotychczasowej siedziby urzędu przy ul. Kościuszki mogą spać spokojnie. Włodarze nie zamierzają zburzyć starego budynku. Podjęli oni podjęli decyzję o generalnym remoncie obiektu. Trwają w nim obecnie prace związane z modernizacją ogrzewania. Po renowacji w tym budynku znajdować się będzie siedziba straży miejskiej, ośrodek opieki społecznej i centrum pomocy rodzinie. Władze planują ukończyć generalny remont obiektu do końca 2022 roku.

Inwestycja związana z budową nowego ratusza pochłonie 18 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.