Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych

Region

Jak co roku 1 listopada wszyscy ruszą na cmentarze by odwiedzić groby swoich bliskich. Aby pomóc mieszkańcom dotrzeć do nekropolii przewoźnicy zmieniają rozkłady komunikacji, a niektóry uruchamiają specjalne linie cmentarne.

W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w środę. Niektórzy zdecydują się na wizyty na grobach w najbliższy weekend. Jednak większość z nas do nekropolii wybierze się właśnie 1 listopada. Wielu przewoźników zdecydowało się na wprowadzenie zmian w komunikacji w tym również na uruchomienie specjalnych linii cmentarnych. Sprawdźcie jak najprościej dostać się na groby bliskich.

Pruszków
Autobusy pruszkowskich linii miejskich z numerami 2, 3, 5 będą kursować zgodnie z rozkładem z dnia świątecznego. Linie 2BIS oraz 6BIS w dzień Wszystkich Świętych nie będą kursować. Linia numer 4 bedzie kursować zgodnie z rozkładem dnia powszedniego, a dla linii nr 6 przygotowany został specjalny rozkład, który jest dostępny tutaj.

Linią nr 2 dotrzemy w okolice nekropolii przy ul. 2 Sierpnia oraz do nekropolii położonej w Komorowie. Zaś linią nr 4 można dotrzeć do cmentarza przy ul. Południowej w Pruszkowie. Natomiast linia nr 5 umożliwi nam dojazd do nekropoli przy szpitalu w dzielnicy Tworki.

Grodzisk
W Grodzisku szykuje się nieco więcej zmian. 1 listopada linia nr 1 będzie kursować według rozkładu z dnia roboczego od 7.45 ze stacji PKP. Autobusy linii nr 2 będą trasę rozpoczną przy PKP o godz. 6.40 (w kierunku Makówki). O godz. 7.18 z PKP autobusy ruszą w kierunku Siestrzeni. Ostatni kurs z Makówki zaplanowano na godz. 18.00, autobus z Siestrzeni wyruszy o 15 minut później. W godzinach 9.17 – 17.00 autobusy linii nr 2 dojadą do cmentarza w Kuklówce.

Linia nr 3 będzie kursować według rozkładu z dnia roboczego. Pierwszy kurs z PK wyruszy o 6.15. Natomiast ostatni przejazd z Adamowizny wyjedzie o 19.22. Linia nr 4 na odcinku z Radoń do Izdebna kursować według rozkładu roboczego –  6.20 odjazd z PKP w kierunku Izdebna, natomiast ostatni kurs powrotny z Radoń do PKP o godz. 19.40. Dodatkowo 1 listopada na tej linii wprowadzony zostanie dodatkowy autobus z PKP do cmentarza komunalnego. Odjazd autobusu co godzinę zarówno z PKP jak i z cmentarza w godzinach 9.00 – 17.00.

Linia nr 5 pierwszy kurs będzie miała o godz. 6.27 z PKP. Ostatni autobus z Izdebna odjedzie tego dnia o godz.16.14. Natomiast
linia nr 8 w trasę wyruszy o godz. 7.55 z PKP, a zakończy kursowanie o 16.50. Obie linie będą kursować według rozkładu z dnia roboczego.

Dodatkowo 1 listopada zostanie uruchomiony kurs do cmentarza w Żukowie. Odjedzie z PKP o godz. 10.00. Powrót z Żukowa zaplanowano na godz. 13.00. Linie nr 7 i 14 będą kursować jak w dzień świąteczny, zaś linie 6, 9, 10 i 11 będą tego dnia nie będą kursować

Region
W Milanówku i Brwinowie w dniu Wszystkich Świętych kursować będą specjalne linie, które ułatwią mieszkańcom dojazd na cmentarz. W stolicy uruchomiono aż 27 linii cmentarnych, które już funkcjonują. Jeśli w okolice cmentarza chcemy jednak dojechać własnym samochodem to warto przygotować się na zmiany w organizacji ruchu wokół nekropolii, te będą obowiązywać m.in. w Raszynie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.