Kompleks w Ruścu w pełnej krasie

RUSIEC

Nauka w takich warunkach to czysta przyjemność. Uczniowie z Ruśca mogą już korzystać z nowoczesnego kompleksu oświatowego.

To jedna z priorytetowych inwestycji gminy Nadarzyn, która została rozłożona w czasie. Trzy lata temu do użytku oddano pierwszą część kompleksu, w której znalazły się m.in. szkoła podstawowa i sala gimnastyczna. W czerwcu br. nowa część budynku uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Finał inwestycji nastąpił 1 września, kiedy uroczyście otwarto budynek.

Powierzchnia kompleksu oświatowego w Ruścu wynosi ponad 10770 m kw., zaś nowa część to 4960,81 m kw. Uczniowie będą mogli korzystać z hali sportowej, 10 sal lekcyjnych z zapleczem, dwóch świetlic, szatni. Warto dodać, że przygotowano dwie sale do dyspozycji Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”, które wspiera osoby niepełnosprawne. – Najpierw miało być tutaj gimnazjum, ale w związku z reformą oświaty będzie siódma i ósma klasa, czyli szkoła podstawowa w zakresie 1-8 – mówił podczas uroczystości otwarcia Janusz Grzyb, wójt gminy Nadarzyn. – Chciałbym złożyć podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, żeby ten obiekt powstał – dodał.

Ponad 400 osób na trybunach, nowoczesna hala i wspaniałe warunki do uprawiania sportu. Tak właśnie przedstawia się hala w Ruścu. –  Bardzo ważną częścią tej inwestycji jest hala sportowa, której może nam pozazdrościć wiele szkół w Polsce. Sport jest bardzo ważny w życiu człowieka. Szczególnie w życiu młodych ludzi, bo rozwija zainteresowania, pasje, a również uczy dyscypliny i ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że nasza hala będzie tętniła życiem i pozwoli wychowywać wielkich sportowców oraz odkrywać talenty – powiedział Marek Dołęga, dyrektor szkoły w Ruścu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.