Komorowska w remoncie. Kiedy zamkną Pruszkowską?

Michałowice

27 sierpnia zamknięto fragment ul. Komorowskiej – od ronda na skrzyżowaniu z ul. Brzozową do torowiska WKD przy ul. Warszawskiej. Całkiem niedługo rozpoczną się roboty drogowe na skrzyżowaniu ul. Pruszkowskiej i ul. Lawendowej.

Rozpoczęcie prac na ul. Komorowskiej spowodowało niemałe utrudnienia. Droga ta jest całkowicie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Brzozowej do Warszawskiej. Kierowcy muszą korzystać z objazdu wytyczonego ul. Główną w Nowej Wsi, drogą wojewódzką nr 719 oraz ul. Brzozową.

Przypomnijmy, że w ramach prac remontowych dotyczących ul. Komorowskiej wykonane zostanie odwodnienie, remont nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników, poboczy wraz z wymianą podbudowy, krawężników i obramowań, a także przebudowa linii napowietrznej oraz oświetlenia ulicznego.

I to nie koniec utrudnień w tym rejonie. Przed nami przebudowa skrzyżowania ul. Pruszkowskiej i ul. Lawendowej. – Definitywne zamknięcie ul. Pruszkowskiej, w związku z przebudową skrzyżowania z ul. Lawendową zaplanowane jest od 30 września – mówi Piotr Pacyna, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie.

W zakres prac budowlanych na ul. Pruszkowskiej wchodzi wykonanie korekty geometrii skrzyżowania z ul. Lawendową oraz budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych zlokalizowanego w ul. Pruszkowskiej. Zakres umowy dotyczy również budowy chodnika, ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego oraz odwodnienia.

Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł, z czego 1 mln zł pochodzi z dotacji przekazanej przez gminę Michałowice.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Komorowska w remoncie. Kiedy zamkną Pruszkowską?”

  1. none pisze:

    Super. Już teraz przejazd Główną w Nowej Wsi w godzinach szczytu zajmuje jakieś 10-15 minut, a jak zamkną Pruszkowską to w ogóle się nie da przejechać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły