Komisarz Nowak odpowiada przeciwnikom

Nadarzyn

Powołany na funkcję komisarza gminy Nadarzyn Dariusz Nowak zabrał głos w sprawie listu kilkunastu radnych i sołtysów, którzy domagali się jego odwołania. – Każdy ma prawo wyrazić swoje stanowisko i opinię na temat swojej lokalnej społeczności – zaznacza.

Przypomnijmy, w liście skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego, podpisanym przez dziewiętnastu radnych i sołtysów gminy, padają bardzo mocne zarzuty w stosunku do komisarza Nowaka. – To postać kontrowersyjna w lokalnym środowisku, której dotychczasowa aktywność publiczna koncentrowała się na dyskredytowaniu śp. Wójta (zmarłego w grudniu Janusza Grzyba – przyp. red.), podważaniu wyników wyborów samorządowych, składaniu doniesień, dzieleniu mieszkańców naszej gminy – czytamy w liście. Sygnatariusze zwracają się z prośbą o odwołanie komisarza.

Do treści listu odniósł się sam Nowak. – Stanowisko podpisane przez dziewiętnastu Radnych i Sołtysów z Gminy Nadarzyn, w którym to zwracają się do Premiera RP Mateusza Morawieckiego z prośbą o odwołanie mojej osoby z funkcji Komisarza traktuję jako przykład dobrze funkcjonującej w naszym kraju demokracji. Każdy ma prawo wyrazić swoje stanowisko i opinię na temat swojej lokalnej społeczności. Rozumiem, że dla tej wąskiej grupy 19 osób, Radnych i Sołtysów, którzy przez ostatnie niemal 20 lat współpracowali z śp.Wójtem Januszem Grzybem sytuacja nie jest komfortowa, a za sterami Gminy widzieliby kogoś z własnego środowiska, kto zapewniłby ciągłość dotychczasowo prowadzonej polityki i działań w niezmiennej formie, do której byli przyzwyczajeni – czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji (pisownia oryginalna – przyp. red.).

I dalej: – Bez względu na próby bezpodstawnego oczerniania mojej osoby, najważniejsza jest dla mnie rzetelna praca na rzecz powierzonej mi Gminy zgodnie ze stanowiskiem jakie przedstawiłem pierwszego dnia swojej pracy. Za dobrą monetę i motor do ciężkiej pracy traktuję fakt, że objęcie funkcji Komisarza w przytłaczającej większości głosów traktowane jest jako nowe otwarcie i szansa dla Gminy Nadarzyn.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.