Komendant zatrzymał awanturnika

Region

Jaktorowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę awanturującego się w sklepie z alkoholami. Mariusz Z. chciał zabrać alkohol bez płacenia. Teraz odpowie przed sądem za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej i groźby karalne wobec funkcjonariuszy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W piątek około godziny 18.00 komendant jaktorowskiego komisariatu podczas zakupów w jednym z lokalnych sklepów zauważył awanturującego się mężczyznę. 39-letni klient chciał dostać alkohol bez zapłaty. Gdy ekspedientka odmówiła obrzucił ją wyzwiskami. Tych samych argumentów próbował użyć w sąsiednim sklepie.

Komendant postanowił zatrzymać mężczyznę. Awanturnik zachowywał się agresywnie, obrażał i szarpał policjanta. Został przewieziony na komisariat, gdzie podobne zachowania przejawiał wobec dyżurnego jednostki. Po badaniu na zawartość alkoholu we krwi okazało się, że 39-latek ma go ponad 1,5 promila.

Mariusz Z. usłyszy zarzut stosowania przemocy i gróźb bezprawnych w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej. Za to przestępstwo może spędzić za kratkami nawet 3 lata.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.