„Kolorowa Wyprawka” nadal trwa!

Region

Do końca wakacji będziemy zbierać przybory szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Przypominamy, że dary można zostawiać też podczas seansów Pruszkowskiego Kina letniego. Zachęcamy do wspierania akcji „Kolorowa Wyprawka”!

Po raz pierwszy „Kolorową Wyprawkę” zorganizowaliśmy trzy lata temu. Od tego czasu mieszkańcy, lokalne firmy i instytucje chętnie włączają się w zbiórkę szkolnych przyborów, a żeby podarować dzieciom radość wystarczy niewiele wysiłku i odrobina chęci. To dla tych najbardziej potrzebujących uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie zbieramy: piórniki, zeszyty, plecaki, farby, kredki, plastelina, bloki rysunkowe i techniczne, teczki, papier kolorowy. Słowem – wszystko, co może przydać się najmłodszym w nauce.

Jak już wspominaliśmy wszystkie zebrane dary zostaną przekazane podstawówce nr 2, do której uczęszcza ponad 1000 dzieci! A nie każde może pozwolić sobie wyprawkę z prawdziwego zdarzenia… – Zależy nam, aby zrobić coś dobrego dla społeczności lokalnej, która już od wielu lat obdarza nas zaufaniem. Akcję kierujemy szczególnie do tych dzieci, które z różnych powodów nie mogą liczyć na taką wyprawkę, jak ich lepiej sytuowani koledzy – mówi Milena Skoczylas, wiceprezes zarządu Grupy Wpr Media i koordynatorka „Kolorowej Wyprawki”. – Cieszymy się, że taka inicjatywa powstała, bo potrzeby są ogromne – zaznacza Marek Śrębowaty, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie.

Akcja będzie trwała do 28 sierpnia. Dary dla uczniów można przekazać wprost do naszej redakcji, która mieści się przy ul. Niecałej 10/2 w Pruszkowie (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Ponadto do akcji z łatwością mogą włączyć się pruszkowscy kinomani, bowiem dary można przynieść na projekcję Kina Letniego. Kolejny seans już w najbliższą niedzielę 31 lipca o godz. 21.30, kiedy miłośnicy dobrych thrillerów będą mieli okazję zobaczyć amerykański film „John Wick”. Więcej na ten temat tutaj.

Każdy, kto przekaże dary na „Kolorową Wyprawkę” będzie miał okazję wygrać m.in. płytę Dody z autografem.

Do tej pory darczyńcami zostali: Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Pruszkowie, fabryka ołówków St. Majewski i Hamelin, producent i dystrybutor artykułów papierniczych oraz wiele pojedynczych osób. Zachęcamy do współpracy również inne lokalne firmy i instytucje. Wspólnie sprawmy, aby rok szkolny kojarzył się dzieciom z dużą frajdą!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.