Kolizja goniła kolizję

Pruszków

Aż 2487 kolizji odnotowała policja na terenie powiatu pruszkowskiego w 2015 roku. To o ponad 300 więcej niż rok temu.

Statystyki nie napawają optymizmem. W 2015 na drogach było niebezpieczniej niż rok wcześniej. Widać to po liczbie wypadków i kolizji. – W naszych statystykach widać wyraźny wzrost zdarzeń drogowych. Odnotowaliśmy 2487 kolizji w 2015 roku, a rok wcześniej na naszych drogach miało miejsce 2138 takich zdarzeń. Liczba wypadków w minionym roku wyniosła 103. Rok wcześniej było ich 70 – prezentuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Większa liczba wypadków przełożyła się również na ofiary. W 2014 roku na drogach powiatu pruszkowskiego zginęły 3 osoby, a w minionym roku aż 13. Często zwracamy również uwagę na kierowców na „podwójnym gazie”. – W 2015 roku zatrzymaliśmy 72 kierujących po spożyciu alkoholu, czyli jest to czyn kwalifikowany jako przestępstwo. Należy również uwzględnić liczbę 261 nietrzeźwych kierowców oraz 3 prowadzących pojazd po zażyciu substancji odurzającej, która działa podobnie jako alkohol – wyjaśnia asp. Kańka.

Czym spowodowany jest wzrost wypadków na drogach? – Analizowaliśmy cały rok i doszliśmy do wniosku, że duży wpływ na zdarzenia drogowe miała zmiana organizacji ruchu. W ciągu roku było wiele remontów m.in. budowa obwodnicy Janek i Raszyna. Mimo zmienionej organizacji ruchu kierowcy jeździli na pamięć, przez co dochodziło do licznych kolizji. Sztandarowym przykładem może być tu rondo w Sękocinie. Czynnikiem wpływających na liczbę zdarzeń drogowych jest również nieprzestrzeganie przepisów oraz niedostosowywanie prędkości do panujących warunków – tłumaczy rzecznik pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.