Kolejny przetarg. Tylko na linię P-1

Piastów

Piastowski urząd ogłosił kolejny przetarg na obsługę linii autobusowej P-1. Poprzedni, który obejmował też linię P-2 został unieważniony.

Nie udało się rozstrzygnąć przetargu dotyczącego wykonania usług przewozu na dwóch liniach autobusowych P-1 i P-2. Tylko dwie oferty znalazły się w zasięgu finansowym gminy, która planowała wydać 860 tys. zł. Problem w tym, że zostały one odrzucone z powodów formalnych. Mowa o propozycji PKS Grodzisk Maz. – 634 tys. zł oraz PKS Tarnobrzeg – 468 tys. zł. Pozostałe dwie oferty przekraczały 1 mln zł. Przetarg unieważniono.

Jednak po nowym roku ogłoszono kolejne postępowanie, ale już tylko na linię P-1. Wykonawca będzie woził pasażerów od 1 lutego tego roku do 31 grudnia. Kursy na linii P-1 będą się odbywać od poniedziałku do soboty z wyjątkiem świąt. Wykonawca musi przewidzieć dwa autobusy oraz w razie wystąpienia awarii zapewnić inny środek transportu o tożsamym standardzie na koszt własny w czasie jak najkrótszym, nie przekraczającym 60 minut. Piastowski magistrat wymaga aby rok produkcji autobusów był nie wcześniejszy niż 2014 r. i powinny być one niskopodłogowe lub częściowo niskopodłogowe. Pojazdy muszą umożliwić wjazd wózków inwalidzkich. Wymagana minimalna ilość miejsc siedzących dla pasażerów to 17 miejsc.

Przejazd linią P-1 będzie bezpłatny.

Trasa Linii P-1:
OGIŃSKIEGO 02 – Żbikowska 01 – Skorupki 01 – Skłodowskiej 01 – Traugutta 03 – Orzeszkowej 01 – Tesco 02 – Słowackiego 02 – Niecała 01 – Pola 01 – PKP Piastów 02 – Tetmajera 02 – Dygasińskiego 02 – Kraszewskiego 02 – Sienkiewicza 02 – Godebskiego 02 – Os. Harcerska 02 – PKP Piastów 01 – Traugutta 01 – Kino Baśń 04 – Mazurska 02 – Ożarowska 02 – Błońska 01 – Ożarowska 01 – Małachowskiego 01 – Kino Baśń 02 – Warszawska 02 – Dąbrowskiego 04 – Pułaskiego 02 – Al. Piłsudskiego 02 – OGIŃSKIEGO 02.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Kolejny przetarg. Tylko na linię P-1”

 1. Jan. pisze:

  Ta firma ktora teraz jeździ jest super.Nowy,czysty,zadbany bus.w lato klima działa aż miło jechać w chłodne dni w busie cieplutko.
  Kierowcy mili i dbają komfort o pasażerów.

 2. Iwona pisze:

  Tesco juz nie bedzie ti i mniejszy ruch starszych Pan z wozkami co do obecnego busa to bardzo nie wygodny dla starszych ludzi schodki do pokonania.

 3. Denis pisze:

  Zaczynają się kłopty finnsowe. Pieniądze poszły na zbędne liceum, teraz mieszkańcy południowego Piastowa moga liczyc tylko na siebie.

  • Gość pisze:

   Liceum jest budowane z dotacji z Unii Europejskiej. Bardzo dobrze że rozbudowują Piastowskie liceum bo było bardzo ciasno, sala gimnastyczna była maleńka a szatnia prowizoryczna. Pozdrawiam

   • Bolek pisze:

    co to za jawne oszukiwanie czytelników LO nie ma dofinansowania z UE, jest wykonywane w partnerstwie publiczno-prywatnym Warbud inwestuje a miasto będzie spłacać tą inwestycję do 2041 r. w kwocie 83 mln zł, po co to tak oszukiwać………………

 4. ola pisze:

  do Bronisz ma jeździć !!!!!

 5. Zenokkk pisze:

  Zróbcie lepiej jakieś boisko żeby pograć w piłkę i zaangażować młodzież zamiast jakichś autobusów

  • Anonim pisze:

   Przecież jest pełno boisk w Piastowie.

  • Anonim pisze:

   Tym autobusem jeżdżą też ludzie starsi na targ lub do przychodni. Jeśli Pan ma siłę to proszę spacerować lub jeździć samochodem. Uważam że to bardzo duże ułatwienie dla dzieci które jadą do szkoły albo dla osób starszych.

  • Jan pisze:

   Proszę się przejechać busem i zobaczyć ile mieszkańców korzysta.dzieci tez jezdza i wracają nim ze szkoły i przedszkoli.moim zdaniem super inwestycja ten busik.

 6. Bronioo pisze:

  Ktoś tym jeździ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły