Kolejny przetarg na pojazd dla strażników miejskich

Grodzisk Maz.

Grodziski urząd powtórzył ostatni przetarg na zakup samochodu dla straży miejskiej. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione – jedna oferta była zbyt wysoka, a druga została odrzucona z powodów formalnych.

Na zrealizowanie tego zamówienia urząd przeznaczył 140 tys. zł. Poprzednim, unieważnionym już przetargiem zainteresowały się dwie firmy. Auto Podlasie Sp. z o.o. zaoferowała 139,3 tys. zł, natomiast ASO Mr Sp. z o.o. prawie 162 tys. zł. Pierwsza oferta została odrzucona z powodów formalno-merytorycznych. Druga, jak widać, znacznie przekraczała sumę, którą gmina zarezerwowała na zakup auta.

Tymczasem został ogłoszony drugi przetarg w tej sprawie. Założenia w dokumentacji są takie same, jak poprzednim razem. Gmina zamierza kupić pojazd fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2019 r. Karoseria będzie miała kolor srebrny. Samochód musi spełnić normy EURO 6 w zakresie emisji spalin. Co ciekawe, zastrzeżono, aby był to pojazd SUV, z silnikiem hybrydowym, o mocy nie mniejszej niż 170 KM, który w mieście ma spalać maksymalnie 6,5 l na 100 km.

Nie będzie to z pewnością pojazd mały. Jego długość ma mieć nie mniej niż 4,5 m, szerokość więcej niż 1,75 m, a bagażnik musi pomieścić przynajmniej 550 l.

Czas dostawy samochodu to 180 dni od daty zawarcia umowy. Najpierw jednak będzie trzeba znaleźć wykonawcę.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kolejny przetarg na pojazd dla strażników miejskich”

 1. Anonim pisze:

  Naszym strażnikom rowery lub nawet hulajnogi, nawet elektryczne, a nie jakieś super auta- będą bliżej obywateli.

 2. wgm pisze:

  Na co straży miejskiej taki drogi samochód ??? do miasta 170KM to chyba przesada. Jeśli chcą takim jeździć to powinni sobie sami sfinansować, a nie z pieniędzy naszych (podatników) !!! SM wystarczyła by Skoda CitiGo lyb Toyota Aygo. koszt takiego nowego samochodu to poniżej 40 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły