Kolejny przetarg na budowę przedszkola…

Otrębusy

Gmina Brwinów właśnie ogłosiła drugie postępowanie przetargowe na budowę przedszkola w Otrębusach. Czy tym razem uda się go rozstrzygnąć?

To ważna i nie mała inwestycja oświatowa. Przedszkole ma powstać tuż przy istniejącym Zespole Szkół w Otrębusach przy ul. Piaseckiego. Będzie to czteroodziałowy budynek, który pomieści aż 100 dzieci. Jednak pojawił się problem z wyborem wykonawcy, dlatego pierwsze postępowanie unieważniono, a teraz ogłoszono drugie. 

W pierwszym przetargu wpłynęło 13 ofert, jednak nawet najniższa z nich przewyższała aż o 10 proc. kwotę jaką gmina zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. A warto podkreślić, że nie chodzi tutaj o małe sumy. Urząd zamierza wydać nieco ponad 6 mln zł na budowę tej placówki. Ogłaszając kolejny przetarg brwinowski magistrat liczy, że pojawią się oferty odpowiadające oczekiwaniom. Czy tym razem uda się go rozstrzygnąć? Trudno przewidzieć. Tego dowiemy się już niebawem, otwarcie ofert ma nastąpić 20 kwietnia.

Będzie to budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym bez podpiwniczenia o powierzchni zabudowy wynoszącej ponad 1,7 tys. m kw. Wewnątrz znajdziemy cztery sale zajęciowy wyposażone w oddzielne łazienki i magazyny podręczne, jedną sale rytmiczno-ruchową, część biurową – pokój nauczycielski, medyczny, sekretariat, gabinet dyrektora, archiwa, serwerownię, sanitariaty oraz część techniczną, gastronomiczną i dwa place zabaw (na dziedzińcu i na zewnątrz budynku).

Co ciekawe miejsca postojowe dla samochodów są już zapewnione. – Nie będzie konieczności budowy parkingów, ponieważ wykonaliśmy je budując gimnazjum w Otrębusach. Zatem były oddane we wrześniu 2015 roku – podkreśla Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.