Kolejny nalot na Wólkę Kosowską

Region

Krajowa Administracja Skarbowa nie odpuszcza sprzedawcom z Wólki Kosowskiej. Po kolejnej kontroli zarekwirowano 45 tys. podróbek. Wartość towaru to 3,5 mln zł.

Do tego, że kontrole towaru w Wólce Kosowskiej kończą się odkryciem i zarekwirowaniem podróbek już się przyzwyczailiśmy. W takcie ostatniej kontroli z centrum handlowego zarekwirowano aż 45 tys. sztuk podrobionego towaru. Były to kosmetyki, odzież, zabawki. Te ostatnie nie posiadały wymaganego oznaczenia CE, które gwarantuje, że produkt i materiały z jakiego go wyprodukowano spełnia unijne wymogi dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

– Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymując podrobione towary, chronią nie tylko własność intelektualną producenta, ale przede wszystkim zdrowie konsumentów. Wiele z tych towarów produkowanych jest bez żadnej kontroli i nadzoru. Niejednokrotnie nie spełniają również norm bezpieczeństwa i mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia użytkownika. Najczęściej podrabiane są artykuły odzieżowe, obuwie, kosmetyki, zabawki oraz produkty lecznicze, dlatego nasze działania będą kontynuowane – powiedział Robert Antoszkiewicz, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz.

Zatrzymane osoby odpowiedzą za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im za to grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.