Kolejny etap przebudowy ulic w Brwinowie

Brwinów

W Brwinowie przebudowywane są ulice Szkolna, Spokojna i Żwirki i Wigury w ramach zadania na lata 2021-2022. W tym roku wykonawca ma w planach realizację wszystkich prac po wschodniej stronie ul. Biskupickiej.

Do tej pory wykonano przebudowę sieci elektroenergetycznej. Teraz wykonawca przeszedł do budowy odwodnienia. W tym projekcie zastosowane będzie nowoczesne rozwiązanie – systemy skrzynek rozsączających. Metoda ta jest podwójnie dobra – z jednej strony efektywnie zbiera duże ilości wody z nawierzchni drogi, a z drugiej – przyczynia się do zwiększenia zasobów wody. To projekt, który jest zgodny z ostatnimi, proekologicznymi trendami w rozwiązaniach budowlanych. Podziemne systemy skrzynek będą stopniowo rozsączać wodę, wzbogacając tym samym zasoby wód gruntowych. Zastosowanie geowłókniny zabezpiecza je przed gromadzeniem ziemi i innych zanieczyszczeń, które mogłyby zmniejszyć ich zdolność akumulacji wody. System wpustów, studni podczyszczających i rur zakończonych skrzynkami chłonne ułożony został w ostatnich dniach pod jezdnią ul. Żwirki i Wigury oraz Spokojnej.

Po zakończeniu tego etapu, wykonawca zacznie prace nad konstrukcją jezdni, chodnika, zjazdów, czy skrzyżowań. Już teraz planowane są kolejne, proekologiczne rozwiązania – zastosowanie warstw chłonnych na poboczach, ułożenie kraty zamiast pełnej kostki na parkingach przy ul. Szkolnej – aby jeszcze efektywniej zbierać i zatrzymywać wodę w środowisku.

Drogowcy będą teraz pracować na najwyższych obrotach. Spowodowane jest to zapisem w warunkach przetargowych. Zaznaczono tam, że przebudowa ciągu od ul. Biskupickiej, przez Szkolną, Spokojną i odcinek ul. Żwirki i Wigury do ul. Powstańców Warszawy jest możliwe tylko w wakacje, ze względu na konieczność całkowitego zamknięcia tego odcinka. W innym wypadku budowa uniemożliwiłaby dojazd do szkoły.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Kolejny etap przebudowy ulic w Brwinowie”

 1. Toja pisze:

  Panie Burmistrzu,
  jako mieszkanka ulicy Żwirki i Wigury chciałabym, aby Pan okazał trochę szacunku mieszkańcom tej ulicy. Nie narzekam na utrudnienia związane z remontem , ale poproszę o tablicę z informacją od kiedy do kiedy będą trwały prace. Nie musimy szukać tej wiadomości u źródła, taka wiedza nam się należy. Takie zwyczaje w powiecie grodziskim są normą, np. gmina sąsiedzka Podkowa Leśna. Bardzo dziękuję, licząc na pozytywne ustosunkowanie się do prośby.

 2. Brwinowianin pisze:

  W Podkowie Leśnej już od wielu lat stosowany jest system odprowadzania wody deszczowej na zasadzie sączek i jest to o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne studzienki deszczowe, które najczęściej na skutek zaniedbań gminy są pozapychane .
  Nie pomagają żadne apele, posty czy prośby o regularne mycie ulice w Brwinowie.
  Dlatego tego typu rozwiązania są w polskich warunkach najlepsze
  No niestety, weszliśmy X lat temu to UE, ale nie spełniamy żadnych ze standardów unijnych jak właśnie regularne mycie dróg, jak organizacja w usuwaniu pojazdów z ulic by te ulice móc w danym czasie umyć…a już nie wspomnę o innych kwestiach jak zarobki czy prawo do 3-4 tygodniowego urlopu , a nie 2 tyg. jak w PL.

 3. Romasz pisze:

  A na Skudry dziury po że koło można urwać.

 4. Abadon pisze:

  BRAWO ! Zmienia nam się Brwinów , idzie ku lepszemu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły